• Nisan 12, 2019
  • No Comment
  • 74

Büyükşehir’den Madalya Şov

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları judo, taekwondo, yüzme ve güreş alanlarında katıldıkları müsabakalarda aldıkları derecelerle önemli başarılara imza atarak gururumuz…

 Büyükşehir’den Madalya Şov

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları judo, taekwondo, yüzme ve güreş alanlarında katıldıkları müsabakalarda aldıkları derecelerle önemli başarılara imza atarak gururumuz oldular.

Karabük’te yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Yarı Final Müsabakalarında 133 sporcunun yarıştığı turnuvada kadınlarda Ordu ili takım halinde şampiyon olurken sporcular adını finale yazdırmayı başardılar. Müsabakalarda Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından 36 kg’da Gülfem Irmak Erdem ve 70 kg’da FikriyeBeyzasu Elma gümüş madalya, 42 kg’da Emirhan Kulaç, 66 kg’da Asım Bolat ve +70 kg’da Gülsüm Ağaç ise bronz madalya elde ettiler. Alınan bu sonuçların ardından takım, Karaman’da düzenlenecek olan final müsabakalarına girmeyi hak kazandı.

Türkiye Taekwondo Milli Takımı adına 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kapsamında yapılan Almanya Açık Taekwondo Turnuvası’na katılan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından Hasan Can Lazoğlu bronz madalya elde etti.

U15 Küçük Yıldızlar Serbest Stil Güreş Müsabakalarında ise Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları 62 kg’da Doğukan Kurugan ve 85 kg’da Cengizhan Gür gümüş madalya, 41kg’da Mert Sarı, 57 kg’da Yusuf Kırat, 62 kg’da Hüseyin Şenel ve 75 kg’da Burak Doğan ise bronz madalya ile toplamda 6 madalya elde etti.

2019 Bedensel Engelliler Yüzme Federasyon Kupası’nda Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcularından Eda Kaya S6 kategorisi 100 m serbest, 100 m kurbağalama, 100 m sırtüstü ve 400 m serbest sitilde altın madalya 50 m serbest sitilde ise gümüş madalya elde etti.

Olimpiyat yolunda Antalya’da yapılan Grand Prix 2019’un son gününde tatamiye çıkan +78 kiloda Kayra Sayit de bronz madalya elde etti.

Ordu Hayat

Related post

Engelsizler Ordusu, Fenerbahçe’ye Direnemedi !104-61

Engelsizler Ordusu, Fenerbahçe’ye Direnemedi !104-61

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig takımlarından Ordu Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, Fenerbahçe karşısında 104-61 kaybetti. 2022-2023 sezonunda 6…
Ordu Büyükşehir Belediyespor’dan İki Bronz Madalya !

Ordu Büyükşehir Belediyespor’dan İki Bronz Madalya !

Kocaeli’de düzenlenen Spor Toto Büyükler ve Gençler Türkiye Judo Şampiyonası’nda mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları turnuvadan iki bronz madalya…
Engelsizler Ordusu Tek Farkla Kaybetti ! 67-68

Engelsizler Ordusu Tek Farkla Kaybetti ! 67-68

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Lig ekibi Ordu Büyükşehir Belediyespor, kendi sahasında konuk ettiği Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü’ne tek sayı farkla…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir