• Haziran 10, 2019
  • No Comment
  • 78

”Çakma isimle bir Orduspor kuracağınıza…”

Orduspor’un efsane futbolcularından olan ve bir dönem teknik direktörlük yapan Şükrü Bekiroğlu, Yeni Orduspor oluşumu ile ilgili en sonunda sessizliğini…

 ”Çakma isimle bir Orduspor kuracağınıza…”

Orduspor’un efsane futbolcularından olan ve bir dönem teknik direktörlük yapan Şükrü Bekiroğlu, Yeni Orduspor oluşumu ile ilgili en sonunda sessizliğini bozarak tepkisini gösterdi.

Yeni Orduspor’da yapılan kongrede konuşan Eski Milletvekili Oktay Çanak’ın ‘Ordu’nun desteğini bekliyoruz’ sözleri üzerinde, Orduspor’un efsane futbolcusu Şükrü Bekiroğlu açtı ağzını yumdu gözünü. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bekiroğlu, Yeni Orduspor oluşumuna tepki gösterdi.

Yaşananlarla ilgili uzun zamandır sessiz kaldığını belirten Şükrü Bekiroğlu: ”Ne zamandır susuyoruz. Destek istediğiniz futbol takımının önce Yeni Orduspor ismini kaldırmanızı tavsiye ederim. Ordusporluluk şekilsel olamaz. Orduspor ruhu içseldir, halkın enerjisidir. Ordu’nun potansiyeli her zaman yüksektir. Profesyonel takım sayısı artmalı bunda sıkıntı yok.” dedi.

Orduspor’un yıkılan tesisleri ve Yeni Orduspor ile ilgili ”Orduspor kulübünün tesislerini yıktınız malzemelerini 19 Eylül Stadyumu’nun depolarında yerlerde bulduk. Orduspor bir şekilde borçlandırılmış. Orayı nakarat etmeyeceğim. 3.Lig’de bir takım oldu destekledik. 5 yılda bir tane hangi yerli futbolcuyu o kadroya kattınız? Bu memleketin parasını heba ettiniz. Üretmeyen bir takıma Yeni Orduspor ismini verdiniz.” dedi.

Orduspor’da Teknik Direktörlük yaparken kayyum olmasını isteyen Bekiroğlu ”2 yıl önce şahsımda olmak üzere geçmiş yılların futbolcusu olarak kayyuma müracaat ettik, engellediler. Amatörde de olsa Orduspor yaşasın diye mücadele ettik. En büyük yapacağın iş, çakma isimle bir Orduspor kuracağınıza Avrupa’dan Orduspor’a gelen futbolcuların paralarını ödeyip UEFA’dan gelecek cezaları ödemek olmalıydı. İçeriyi bir şekilde rahata kavuştururduk. Ordu’da hoca yok diye konuşuyorsun. Sizi dışarıdan gelenler mi yetiştirdi? Bu memlekette teknik adam da var futbolcu da var.” diye belirtti.

Yeni Orduspor oluşumunun içinde yer alan isimlere ”Egonunuz, benliğiniz ön planda kapatmış gerçekleri. Bu iş çok parayla olmaz. Destek mi istiyorsunuz? Yeni Orduspor ismini kaldırmanız ve temel yapıda üretime geçmeniz en sağlıklı yoldur. 2000 yılından beri bir tane Ordulu üst düzey futbolcu yok. Bunun sorumlusu emeği bilgisi olanları dışlayıp, kendi egosunu ön plana alan kulüp başkan ve yöneticilerdir. İlerleyen zamanlarda gerek duyulduğunda konuşacağım. Saygılarımızla.” diyerek açıklamasını bitirdi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Bayram Toysal Geldi Ama Pazar Günü Gözler Şükrü Bekiroğlu’nda Olacak

Bayram Toysal Geldi Ama Pazar Günü Gözler Şükrü Bekiroğlu’nda…

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde teknik direktörlük görevi için son olarak Ankaraspor’da görev yapan Bayram Toysal ile anlaşıldığı resmi olarak açıklanırken, 47…
52 Orduspor Futbol Kulübü’nü Şükrü Bekiroğlu Hazırlıyor

52 Orduspor Futbol Kulübü’nü Şükrü Bekiroğlu Hazırlıyor

TFF 3.Lig’de mücadele eden ve hafta sonunda Kırıkkale Gücü Futbol Spor Kulübü ile Ordu’da karşı karşıya gelecek olan 52 Orduspor Futbol…
52 Orduspor Futbol Kulübü Altyapısı Şükrü Bekiroğlu’na Emanet

52 Orduspor Futbol Kulübü Altyapısı Şükrü Bekiroğlu’na Emanet

TFF 3.Lig’de mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde altyapıda yapılacak olan yapılanma planlaması doğrultusunda Şükrü Bekiroğlu’nun altyapılardan sorumlu teknik adam olacağı…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir