TFF 3.Lig ekibi Yeni Orduspor’da olağanüstü kongrenin ardından bir açıklamada bulunan Ak Parti eski Ordu Milletvekili Oktay Çanak, belediyelerin Yeni Orduspor’a maddi yardımda bulunması gerektiğini söyledi.

Süper Lig’e çıkan Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’ne Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği ciddi desteği hatırlatan Çanak; “hem Aşkın hem de Hilmi Başkandan 100 milyon lira olmasa da, bu kulübe destek bekleniyor” dedi.

“Verilecek destek, Ordu halkına verilmiş olacak”

Yeni Orduspor’a destek verilmesi gerektiğini aktaran Çanak; “Yeni Orduspor’a destek verilmesi, Ordu halkına verilen bir destektir. Gaziantep’te 100 milyonları bulan bütçelerle takımların yarıştığı ortamda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ciddi bir bütçe ayırarak kulübe destek veriyorsa, bu takıma gönül veren herkesin beklentisi, hem Aşkın hem de Hilmi Başkandan 100 milyon lira olmasa da, bu kulübe destektir. Bugüne kadar bu tesisleri, Ordu spor camiasını, spor kulüplerini, profesyonel takımları ilimize kazandıran iradenin devamı gibi inşallah onlar da Kırşehir, Çorum, Menemen belediye başkanının yaptığı gibi bizde yöneticilerimizle birlikte hep birlikte güle oynayan bu şehrin çocuklarına 2.Lig’de, Spor Toto 1.Lig’de izleyebilecekleri, hocaların çalışma imkanı bulabileceği, gençlerimizin forma giyebileceği bir kulüp haline getirmeyi istiyoruz” diye konuştu.

“Sorumluluk şehrin”

Başarısızlık durumunda utanacak olanın Ordu halkı olacağını söyleyen Çanak; “Bu sorumluluk Başkan Uğur Çelenk ve yönetiminin sorumluluğu değildir. Bu şehrin sorumluluğudur. Eğer bir başarı olursa, bu başarı şehrin, valinin, belediye başkanlarının ve Ordu halkının başarısıdır. eğer bu kulüp başarısız olursa, küçük bütçelerle küme düşmek zorunda kalırsa, Ordu’ya yapılan yeni yapılan stadyuma ve tesise rağmen Ordu amatöründe ligde devam edeceksek, bu başarısızlık, utanç ve ayıp da Ordu şehrine ait olacaktır. Birbirimize destek ve omuz vererek bu şehir futbol anlamında hak ettiği yere gelecektir” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!