• Haziran 24, 2024
  • No Comment
  • 98

Çekya – Türkiye Karşılaşmasını Rumen Hakem Yönetecek

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda F Grubu’ndaki kritik karşılaşma niteliği taşıyan Çekya ile Türkiye maçının hakemi belli oldu ve kritik maçı…

 Çekya – Türkiye Karşılaşmasını Rumen Hakem Yönetecek

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda F Grubu’ndaki kritik karşılaşma niteliği taşıyan Çekya ile Türkiye maçının hakemi belli oldu ve kritik maçı Romanya Futbol Federasyonu’ndan István Kovács’ın yöneteceği açıklandı.

Almanya’nın Hamburg kentinde bulunan Volkspark Stadyumu’da 26 Haziran 2024 Çarşamba günü oynanacak olan Çekya ile Türkiye maçı öncesinde hakemler açıklandı. Bu sezon Romanya Ligi’nin yanı sıra UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Avrupa Şampiyonası Play-Off, UEFA Şampiyonlar Ligi Elemeleri ve Suudi Arabistan Ligi’nde maç yöneten István Kovács, Çekya ile Türkiye arasındaki maçı yönetecek.

Kovács’ın yardımcılıklarını aynı ülkeden Vasile Marinescu ve Ovidiu Artene yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Norveç Futbol Federasyonu’ndan Espen Eskås olacak. Müsabakada Polonya Futbol Federasyonu’ndan Tomasz Kwiatkowski ise VAR olarak görev yapacak.

Romanya Futbol Federasyonu’ndan István Kovács aynı zamanda 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 1-1 biten Slovenya ile Sırbistan arasındaki maçı yönetmişti.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir