- Ağustos 18, 2023
- No Comment
- 253
Cemal Enginyurt, Orduspor Efsanesi ile İzmir’de Karşılaştı
Demokrat Parti İstanbul Milletvekili olan Ordulu Cemal Enginyurt, İzmir gezisi esnasında Orduspor’un efsane yıllarında formasını terleten Mahmut Kılıç ile karşılaştı…
![Cemal Enginyurt, Orduspor Efsanesi ile İzmir’de Karşılaştı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/mahmut-kilic.png)
Demokrat Parti İstanbul Milletvekili olan Ordulu Cemal Enginyurt, İzmir gezisi esnasında Orduspor’un efsane yıllarında formasını terleten Mahmut Kılıç ile karşılaştı ve hasret giderdi.
Çeşme Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 1.Çeşme Kitap Günlerine davet edilen ve İzmir’e giden Demokrat Parti İstanbul Milletvekili Cemal Enginyurt, Orduspor’un efsane ismi ile bir araya geldi. Siyasetin renkli kişiliklerinden birisi olan ve uzun süre Ordu’da Milletvekilliği yaptıktan sonra İstanbul’da Milletvekili olan Demokrat Partili Cemal Enginyurt, Mahmut Kılıç ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Orduspor’da futbola başlayan ve Orduspor’un UEFA Kupası oynadığı sene formasını giyen ve Çekya’da Banik Ostrava ile oynanan maçta sahaya ilk 11’de çıkan Mahmut Kılıç, futbolculuk kariyerinde Türkiye U18 Milli Takımı’nda da forma giymişti. Kılıç, Orduspor’dan sonra Kocaelispor, Bursaspor ve Altay’da forma giyerken futbolu Bulancakspor’da bırakmıştı.
Cemal Enginyurt, efsane futbolcu Mahmut Kılıç ile olan fotoğrafını sosyal medyadan paylaşırken: ‘’Efsane Orduspor’un efsane futbolcusu Mahmut Kılıç ile İzmir Çeşme’de karşılaştık. Efsane Orduspor’un hatıraları yad ettik.’’ açıklamasını yazdı.
SAMET KARADAĞ