Cevat Karagöl Madalya’yı BAE’de de Bırakmadı !

Para Atıcılık Branşı’nda Türkiye’yi başarı ile temsil eden ve madalyalar kazanan Ordulu sporcu Cevat Karagöl, Birleşik Arap Emirlikleri’nden düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda hem bireysel hem de takım halinde madalyaları aldı.

Türkiye’yi daha önce üç kez Paralimlik Oyunları’nda temsil eden isim olan ve Fransa’nın Paris kentinde 2024’te düzenlenecek Paralimpik Oyunları için de bilet almak isteyen Cevat Karagöl, Birleşik Arap Emirlikleri’nde sahneye çıktı ve Dünya Şampiyonası’nda adınan söz ettirdi.

3-18 Kasım arasında düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda 50 metre serbest tabanca yarışmalarında ferdi branşta yarışan Cevat Karagöl, Dünya üçüncülüğü elde ederek bronz madalyanın sahibi oldu. Karagöl, takım halindeki yarışmalarda da madalyaları bırakmadı.

P1 Erkekler 10 Metre havalı tabanca SH1 disiplininde Taha yasin Küsmüş, Murat Oğuz ve Cevat Karagöl’den oluşan Milli Takım topladığı 674 puanla dünya üçüncüsü olurken, son günde Cevat Karagöl ve Ayşegül Pehlivanlar’dan oluşan ekip P6 10 metre havalı tüfek SH1 kategorisinde gümüş madalya aldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!