Cevat Karagöl ve Arkadaşları Madalyaya Doymadı!

2022 yılı içerisinde Avrupa Şampiyonası’nın Havalı Silahlar kategorisinde yarışmaların düzenlendiği Norveç’te, ülkemize içerisinde Cevat Karagöl’ün iki farklı kategoride altın ve bronz madalya kazandı.

Norveç’te düzenlenen Para Atıcılık Havalı Silahlar 10 metre Avrupa Şampiyonası’nda, WSPS kategorisi finalinde milli takımlarımız karşı karşıya gelirken Ayşegül Pehlivanlar-Cevat Karagöl ikilisi altın madalya, Murat Oğuz-Aysel Özgan ikilisi ise gümüş madalya kazandı. Taha Yasin Küsmüş, Murat Oğuz ve Cevat Karagöl’den oluşan havalı tabanca erkek takımımız ise bronz madalyanın sahibi oldu. Atıcılık sporunda rekorların adamı olan Ordulu Cevat Karagöl, daha önce tüm dallar Atıcılık Türkiye Kupası’nda iki kategoride rekor kırmıştı.

Avustralya’nın Sydney kentinde devam eden ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na direkt kota veren şampiyonada Cevat Karagöl, 50 metre tabanca kategorisinde atışları 522 puanla 48 kişi arasında 18’inci sırada tamamlamış ve 2020 Tokyo’ya katılma hakkı kazanmıştı ancak Tokyo’dan madalya çıkmamıştı.

Atıcılık sporunda rekorların adamı olan Ordulu Cevat Karagöl, Milli Takım arkadaşları ile birlikte Norveç’te aldığı madalyalar ile yeni bir başarıya daha imza attı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!