Haziran 8, 2023

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Perşembe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün düzenlediği Cumhuriyet Kadın Futbol Turnuvası’nı, Ünye Gücü Futbol Kulübü kazandı.

Kadınlar Futbolu’nda yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak edilirken, dört kadın futbol takımı Ordu’da Cumhuriyet Kadın Futbol Turnuvası’nda karşı karşıya geldi. Ordu’nun kadın futbol takımlarından Ünye Gücü Futbol Kulübü ve Rüsumat-4 GSK’nin yanı sıra Giresun kadın futbol takımı Giresun Sanayispor, Perşembe İlçe Sahası’nda karşılaştı.

Üç kadın futbol takımı arasındaki ilk karşılaşma Ünye Gücü Futbol Kulübü ile Giresun Sanayispor arasında oynanırken, Ordu ekibi maçı 2-0 kazandı. Rüsumat-4 GSK’nin de Giresun Sanayispor’u 3-0 yenmesinin ardından finalde karşı karşıya gelen iki Ordu ekibi arasındaki maçı ise Ünye Gücü Futbol Kulübü Makbule Kaplan ve Seher Yeşilot’un golleriyle 2-0 kazandı.

Perşembe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kadın Futbol Turnuvasında sonrasında takımların sahaya yansıttığı centilmen tavır takdir toplarken, kupayı müzesine götüren Ünye Gücü Futbol Kulübü oldu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!