Haziran 8, 2023

Cumhuriyet Lisesi, Yine Türkiye Finalleri’nde

Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde gerçekleştirilen Liselerarası Türkiye Hentbol Yarı Final Müsabakalarında başarılı sonuçlar alarak 3. kez Türkiye Finallerine kalmaya hak kazandı.

Daha önce iki kez Liselerarası Türkiye Hentbol Finallerinde boy gösteren Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapılan yarı finallerde istediği sonuçları alarak aynı hedefe bir kez daha ulaştı.

3’te 3 yaptı

Eskişehir’i 30-20 mağlup eden Ordu temsilcisi, Karabük’ü 30-22, Giresun’u ise 26-18’lik skorla mağlup ederek Türkiye Finallerine yükseldi. Antrenör Ercan Akman, hedefledikleri Liselerarası Türkiye Hentbol Finallerine ulaştıkları için mutlu olduklarını belirtirken, orada da Ordu’yu en iyi şekilde temsil edeceklerini dile getirdi.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi hentbol takımı oyuncuları ve antrenörler Ercan Akman, Aykut Altuntaş ile Yakup Davutoğlu’nu tebrik etti. Ordu ekibi, bu sonuçla 22-26 Mayıs tarihlerinde Çorum’da yapılacak olan Türkiye Finallerinde Ordu’yu temsil edecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!