“Daha Güçlü Dönmek İçin Çalışıyorum”

Ordu’nun son dönemlerde yetiştirdiği en dikkat çeken profesyonel boksörü olan İskender Can Varlık, kariyerinde 5.kez ringe çıkmadan önce hız kesmeden çalıştığını belirtti.

Profesyonel boks hayatına hızlı bir giriş yapan ve sırasıyla Türkmenistanlı Mahmud Begliyev, İranlı Rezaei Mohammedpasha ve Senegalli Wally Bachir Diagne’yi nakavt eden İskender Can Varlık, dördüncü maçında ise Ukrayna’da Dmytro Shcherbyna ile karşılaşırken ilk mağlubiyetini hakem puanı ile almıştı.

Henüz ilk maçlarında ülke sınırlarını aşarak mücadelesi ile alkış alan İskender Can Varlık, yeniden ringe çıkmadan önce antrenmanlarına kuvvet ve kondisyon ağırlıklı devam ediyor. Antrenman süreci ile ilgili Spor52 ve Ordu Yorum Gazetesine özeli açıklamalarda bulunan Varlık: “Bu dönemi Hasan Özcanlı ve MaxLifeZone ailesi önderliğinde hazırlanıyorum. Son maçın ardından daha güçlü döneceğimi söylemiştim ve sözümün arkasındayım. Hız kesmeden verimli bir şekilde çalışıyorum. Bu süreci en iyi şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Destekçilerine ve kendisine sponsor olanlara teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen İskender Can Varlık: “Buradan sizinde aracılığınız ile her anımda yanımda olan sponsorlarım Gökhan Gül, Hakan Gül, Kadir Yüce ve Çamlık Market ailesine; Eva Sanat Fabrikası’ndan Adnan Temmuz Hüsem ve Evren Gül başta olmak üzere herkese teşekkür ederim. Ben kendime yanımdaki insanlara tüm destek verenlere bir söz verdim ve bu sözü tutmak için savaşacağım” diyerek sözlerini bitirdi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!