• Aralık 29, 2023
  • No Comment
  • 228

Dünya Şampiyonu Ordulu Güreşçi Atalay Demir ”Bu Gururu Yaşattığım İçin Çok Mutluyum”

Kırgızıstan’ın Bişkek kentinde düzenlenen Büyükler İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda altın madalya alan Ordu Fatsalı Atalay Demir, antrenörü ile birlikte Ordu…

 Dünya Şampiyonu Ordulu Güreşçi Atalay Demir ”Bu Gururu Yaşattığım İçin Çok Mutluyum”

Kırgızıstan’ın Bişkek kentinde düzenlenen Büyükler İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda altın madalya alan Ordu Fatsalı Atalay Demir, antrenörü ile birlikte Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i ziyaret ederken ”kazandığım başarıdan dolayı ülkeme ve şehrime bu gururu yaşattığım için çok mutluyum” dedi.

Ordu’nun Fatsa ilçesi’nde güreşle tanışan ve ardından Ordu sporcu eğitim merkezinde kendisini geliştiren Atalay Aydemir, İşitme Engelliler Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonası’nda finalde Yunanistanlı rakibini yenerek İstiklal Marşı’mızı okutmuştu. Eylül ayında altın madalyaya ulaşan Atalay Demir, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’i ziyaret etti.

Ordu Sporcu Eğitim Merkezinde güreş hayatına başlayan Atalay Demirci bir dönem Sporcu Eğitim Merkezi yıllarında kilosunda rakibi olmadığı için İl Müdürü Mustafa Genç ile birlikte antrenman yapıyordu. Şampiyon olduktan sonra Mustafa Genç’i ziyaret eden Demir’e antrenörleri Bahattin Keser ve Fatih Keser eşlik ederken ”kazandığım başarıdan dolayı ülkeme ve şehrime bu gururu yaşattığım için çok mutluyum. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç’e, Antrenörlerime ve aileme teşekkür ederim.” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise yapılan ziyaret ile ilgili olarak ”Milli Sporcumuz Atalay Kardeşimizi elde ettiği başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Bizleri minderde gururlandırmaya devam ediyor. İnşallah Dünya şampiyonasının yanına birde olimpiyat madalyası eklemek nasip olur. Ailesine ve antrenör arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir