Efsane Kaptan Salih Aydoğan, 19 Eylül Stadyumu’nda Son Yolculuğuna Uğurlandı !
Adını Orduspor’un efsanelerine yazdıran ve oynadığı futbolun yanı sıra kişiliğiyle takdir kazanan Salih Aydoğan, Ordu’da yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı.…
Adını Orduspor’un efsanelerine yazdıran ve oynadığı futbolun yanı sıra kişiliğiyle takdir kazanan Salih Aydoğan, Ordu’da yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Orduspor forması altında sayısız maça çıkan ve o dönem mevkisinin en iyilerinden birisi olan efsane kaptan Salih Aydoğan, geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat etmişti. Orduspor’un başarılarla dolu yıllarında kaptanlık yapan Aydoğan, son yolculuğuna uğurlandı. Aydoğan’ın son yolculuğunda tabutunun üzerine yıllarca giydiği 3 numaralı Orduspor forması konuldu.
Salih Aydoğan için ilk tören tam 18 yıl büyük başarılar elde ettiği, hem kaptanlık hem de teknik direktörlük yaptığı Ordu 19 Eylül Stadı’nda yapıldı. Buradaki törene Orduspor’un eski futbolcuları, yöneticileri, 52 Orduspor Futbol Kulübü yöneticileri, Orduspor 1967 A.Ş. yöneticileri, iki kulübün oyuncuları, Orduspor Kayyum Başkanı Hamdi Işık ve efsanenin sevenleri katıldı.
Daha sonra Orta Camii’ne getirilen Salih Aydoğan’ın cenazesi için Cuma Namazı sonrasında cenaze namazı kılındı. Kılınan namaza ailesi ve yakınlarıyla birlikte Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, milletvekilleri, belediye başkanlarıyla çok sayıda kişi katıldı. Kılınan namazın ardından Orduspor’un efsane kaptanı Salih Aydoğan Furtun aile kabristanlığında dualarla son yolculuğuna uğurlandı.
SAMET KARADAĞ