Emre Çolak’ın ‘Galatasaray’ Açıklaması Kadro Dışı Bıraktırdı !

Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük forması giyen Ordulu Emre Çolak, sezon sonunda Galatasaray’ın şampiyon olmasını istediğini söylemesinden dolayı kadro dışı kaldı.

Galatasaray altyapısından yetiştikten sonra uzun yıllar yurtdışında forma giyen Emre Çolak, bu sezonun devre arasında ise yeniden Türkiye’ye dönmüştü. Ordulu orta saha oyuncusu, Süper Lig’in flaş takımı Fatih Karagümrük ile sözleşme imzalarken verdiği bir röportajda söyledikleri nedeniyle kadro dışı bırakıldı.

29 yaşındaki oyuncu, verdiği bir röportajda şampiyonluk yarışının sorulması üzerine, “Yani şu an Beşiktaş bir tık önde görünüyor ama benim gönlüm Galatasaray’dan yana.” ifadesini kullanmıştı. Fatih Karagümrük Emre Çolak ile ilgili açıklama yaptı. “Futbolcumuz Emre Çolak’ın bir röportaj sırasında yaptığı açıklamalar kulübümüzce dikkatle incelenmiş ve her ne kadar anılan futbolcumuzun açıklamalarının kötü niyet içermediği ve kamuoyunda yankı uyandırdığı şekilde futbolcumuzun olası bir görevlendirme halinde gönül verdiğini belirttiği kulüp lehine herhangi bir girişimde bulunmayacağı kanısına varılmış olmakla birlikte, bahsi geçen açıklamaların köklü bir tarihe sahip kulübümüzün değerleri ve ilkeleri ile bağdaşmadığı da izahtan varestedir. Bu sebeple, anılan futbolcumuzun konu hakkında savunması talep edilmiş ve kulüp içi disiplin sürecinin sonlanmasına kadar geçici olarak kadro dışı bırakılmasına karar verilmiştir.”

Bu sezon Fatih Karagümrük forması ile 9 maça çıkan Emre Çolak, kadro dışı kalmasının ardından yaptığı açıklama ile özür diledi. “Kulübüm Fatih Karagümrük ile Antalya’da sürdürdüğümüz kamp esnasında yaptığım bir röportajda, Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı ile alakalı olarak yöneltilen soruya vermiş olduğum cevabın ve sonrasında sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum paylaşımın, maksadını aştığını üzülerek fark ettim. Röportaj esnasında şampiyonluk yarışında gönlümün, 11 yaşında kapısından içeri girdiğim ve profesyonel yaşantıma başladığım Galatasaray’dan yana olduğumu belirtmem üzerine gösterilen tepkiler sonrası, duygusal bir reaksiyon vererek sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımla profesyonellik ve duygusallık arasındaki ince çizgiyi aştığımın, kulübüme olan sorumluluğa uygun davranmadığımın farkındayım. Yaşanan bu talihsiz olaydan dolayı Fatih Karagümrük camiasından ve büyük taraftarımızdan özür dilerim.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!