• Kasım 7, 2019
  • No Comment
  • 57

Engelli Milli Sporcu Alacaklarını İstiyor !

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nde geçtiğimiz sezon mücadele eden milli sporcu Şuayip Kablan, engelli basketbol branşının Ordu…

 Engelli Milli Sporcu Alacaklarını İstiyor !

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nde geçtiğimiz sezon mücadele eden milli sporcu Şuayip Kablan, engelli basketbol branşının Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devrolmasına rağmen ne Büyükşehir ne de Altınordu’nun hala alacaklarını ödemeyerek kendisini mağdur ettiğini söyledi.

2018-2019 sezonu başında Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü tarafından kadroya dahil edilen ve hatta imza töreni düzenlenen Şuayip Kablan, sözleşmesinde yer alan alacaklarının bir miktarının ödenmediğini dile getirdi.

Branş Büyükşehre geçti

Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, oyuncuların alacaklarını ödememesine rağmen tekerlekli sandalye basketbol branşını Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devretti. Ancak burada Büyükşehrin, basketbol branşını borçsuz olarak aldığı iddia edildi. Oyunculara olan borcun yine Altınordu’ya ait olduğu öne sürülürken, oyunculara kalan ödemelerinin hala ödenmediği öğrenildi.

Kulüp kapatılıyor mu?

Öte yandan Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nün kapatılması için dernekler masasına da başvuruda bulunulduğu iddia edildi. Kulübün apar topar kapatıldıktan sonra oyuncuların alacağının ne olacağı ise merak konusu haline geldi.

“Hasta babamı bırakıp Ordu’ya geldim”

Sözleşmesinde yer alan alacaklarının defalarca söz verilmesine rağmen ödenmediğini aktaran milli sporcu Şuayip Kablan, şunları kaydetti; “Trafik kazası sonucu ayağımı kaybederek engelli olmuş, 20 yıldır ülkemi uluslararası turnuvalar da temsil etmiş engelli bir milli sporcuyum. Geçen sezon Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı sporcusu olarak Ordu’yu temsil ettim. Altınordu Belediyesi Başkan Yardımcıları ve kulüp yöneticileri ile imzalanmış resmi sözleşmem bulunmaktadır. Sözleşmem de yer alan alacaklarım hala ödenmedi. Beyin kanaması geçirmiş bana ihtiyacı olan bakıma muhtaç yatalak babamı hasta yatağında sevdiklerime emanet ederek, yaptığım işime saygımdan dolayı Yalova ‘dan her hafta Ordu’ya maça geldim. Bu mücadeleme rağmen kulüple imzalanan resmi sözleşmemde yer alan alacaklarımı alamayıp, aylardır türlü yalanlarla Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri tarafından oyalandım. Yöneticiler alacaklarımın üstünü kapatma çabasıyla branşı Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devredip, kulübü kapatma isteği içine girmişlerdir. Branşın devri sonrasında Ordu Büyükşehir Belediyesi de sahip çıkmamış, alacaklarımı ödememiştir. Ülkemi yıllardır temsil etmiş milli bir sporcu olduğum halde sahip çıkmamışlardır. Milli bir sporcuyu bu duruma düşürmek ne Altınordu Belediyesi’nin, nede Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey yöneticilerine yakışmamıştır.”

“Alacaklarımı ödeyin”

Alacaklarının ödenmesi için bir kez daha çağrıda bulunan Kablan; “Bizler engellerimize rağmen mücadele hırsıyla hayata tutunmuş ülkesini uluslararası arenada temsil eden milli sporcularız, bizlere sahip çıkılmazsa, alın terimizin hakkı verilmezse bunun hesabı nasıl verilir? Altınordu ve Ordu Büyükşehir Belediye başkanlarının bu duruma el atmasını ve alacaklarımın ödenmesi için çağrıda bulunuyorum. Tüm iyi niyetimle aylardır bekledim, yaşatılan mağduriyet nedeni ile tüm kanuni haklarımı kullanacağımı ve gerekli mercilere başvuracağımı bildiririm” dedi.

Öte yandan Şuayip Kablan’ın yanı sıra Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü tarafından takımdaki diğer oyuncuların da alacaklarının ödenmediği öne sürüldü.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir