Engelsizler, Güçlü Eller’i Gözüne Kestirdi !

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin ikinci yarısına Beşiktaş mağlubiyetiyle başlayan Ordu Büyükşehir Belediyespor, gerçekleştirdiği antrenmanla Güçlü Eller Engelliler maçı hazırlıklarını…

 Engelsizler, Güçlü Eller’i Gözüne Kestirdi !

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin ikinci yarısına Beşiktaş mağlubiyetiyle başlayan Ordu Büyükşehir Belediyespor, gerçekleştirdiği antrenmanla Güçlü Eller Engelliler maçı hazırlıklarını galibiyet parolasıyla sürdürdü.

Atatürk Spor Salonu’nda yapılan antrenmanla Güçlü Eller Engelliler müsabakası hazırlıkları devam ederken, Engelsizler Ordusu, ilk yarıda deplasmanda yendiği rakibini bu kez de kendi saha ve seyircisi önünde yenmek istiyor.

Ligin ikinci devresine deplasmanda aldığı Beşiktaş mağlubiyetiyle başlayan Ordu temsilcisi, Güçlü Eller Engelliler müsabakasını telafi karşılaşması olarak görüyor.

Transfersiz bu kadar!

Devre arasında transfer yapmayan ve Süper Lig’de öz Ordulu çocuklarla devam eden Engelsizler Ordusu, büyük bütçeleri olan Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, İzmir Büyükşehir Belediyespor gibi takımlara kafa tutmaya çalışıyor. Dar kadrosuyla maçların sonunu getirmekte zorlanan Ordu ekibi, önce ligde kalmayı garantilemek ardından da Play-Off’a zorlamayı planlıyor.

Başantrenör Cem Aslan, Beşiktaş karşısında varlık gösteremeyerek mağlup olduklarını hatırlatarak, o karşılaşmayı unutup Güçlü Eller Engelliler maçına kilitlendiklerini dile getirdi. Güçlü Eller Engelliler takımını ilk devrede deplasmanda mağlup ettiklerini söyleyen tecrübeli coach, kendi sahalarında da galip gelerek çıkışa geçmek istediklerini ifade etti.

İç sahada taraftar desteği olmadan maçları oynadıklarını aktaran Aslan; “Bizim deplasmana gittiğimiz maçlarda rakiplerin taraftarı müsabaka boyunca destek veriyor. Bizlerde Ordu halkını yanımızda görmek istiyoruz. O yüzden tüm Ordulu vatandaşlarımızı ve spor severleri Güçlü Eller Engelliler maçına davet ediyorum” dedi.

Play-Offf sıralamasının çevresinde olduklarını söyleyen Kaptan Adem Kurucu ise kritik müsabakaları kazanarak Play-Off’a kalmak istediklerini kaydetti. Ordu temsilcisi, ligin ilk yarısında deplasmanda karşılaştığı Güçlü Eller Engelliler takımını 24-59 mağlup etmişti.

Güçlü Eller Engelliler-Ordu Büyükşehir Belediyespor müsabakası 25 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 13.00’da Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

”Ordu’nun Kültür ve Spor Şehri Olduğunu Dünyaya Duyuralım”

”Ordu’nun Kültür ve Spor Şehri Olduğunu Dünyaya Duyuralım”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Spor ve Kültür Festivali yoğun katılım ile start aldı. Spor ve kültür organizasyonlarıyla Ordu’da renkli…
Ordu Büyükşehir Belediyespor Yine Süper Lig’de Yer Alacak

Ordu Büyükşehir Belediyespor Yine Süper Lig’de Yer Alacak

Ordu’yu uzun süre Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden ancak bir sezon küme düşerek hemen geri çıkan Ordu Büyükşehir…
Ordu Büyükşehir Belediyespor’a Büyük Şok

Ordu Büyükşehir Belediyespor’a Büyük Şok

Ordu’yu Tekerlekli Sandalye Erkekler Basketbol Süper Ligi’nde temsil eden ancak aldığı az taraftar desteği ile maçlarını çok az taraftar önünde oynayan…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir