Mart 29, 2023

2021-2022 sezonunda Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ligin 7.haftasında Çanakkale Boğazgücü Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı 42-75 kazandı.

Geçtiğimiz sezon özellikle teknik heyette yaptığı değişiklerle oldukça konuşulan ve bu süreci Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Ligi’nden düşerek geçiren Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 1.Lig’de ise zirve yarışını dolu dizgin sürdürüyor.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligin ilk 6 haftasında 5 kez parkeye çıkarken bu maçlarda 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet almıştı. Engelsizler Ordusu, ligin 7.hafta maçında ise deplasmanda Çanakkale Boğazgücü Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile karşılaştı.

Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ilk periyottan itibaren rakibine üstünlük kurdu. İlk periyodu 21-8 tamamlayan Ordu temsilcisi, soyunma odasına 40-25 üstün girdi. Karşılaşmanın üçüncü periyodunda 62-34’lük skor avantajı elde eden Engelsizler Ordusu maçın sonunda ise galibiyeti 75-42’lik skorla aldı.

Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligin 8. Haftasında Batman Engelliler Spor Kulübü ile 22 Ocak Cumartesi saat 12: 00 ’de Atatürk Spor Salonunda ağırlayacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!