Engelsizler Ordusu Deplasmandan Galibiyetle Döndü ! 48-83

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 1.Ligin 15. haftasında deplasmanda karşılaştığı Kocaeli Başiskele Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı 83–48 yendi.

Geçtiğimiz sezon veda ettiği Bedenlse Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’ne tekrar yükselmek isteyen ve Ordu’da tüm branşlarda Süper Lig’de mücadele eden tek takım olmak isteyen Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Kocaeli’de parkeye çıktı.

Kocaeli Başiskele Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk periyoduna karşılıklı sayı atışları ile başlayan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı rakibine iki basket farkla üstünlük kurarak 1. periyodu 18–14 önde tamamladı. Engelsizler ordusu, oyun içinde pota altı mücadelesi ve isabetli basket atışlarıyla farkı açarak devreye ise 38-22’lik skorla girdi. Engelsizler Ordusu, 3. periyodu 63–33 üstün bitirdi. 4. periyotta da oyun hâkimiyetini koruyan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Kocaeli Başiskele Engelliler Spor Kulübü takımını 83–48 gibi net bir skorla yenerek süper lig hedefine bir adım daha yaklaştı.

Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 1. Ligin 16. Haftasında kendi evinde lig liderliği için mücadele verdiği İskenderun Engelliler Spor Kulübü takımı ile 02 Nisan 2022 tarihinde saat 12.00’de Atatürk Spor Salonunda karşılaşacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!