Engelsizler Ordusu’na Değişiklik Yaramadı !

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Lig’inde ilk ve ikinci etap maçları sona ererken, Ordu Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı 9 maçta sadece 2 galibiyet alabildi.

Sezon başında alınan sürpriz karar ile takımın uzun yıllar başantrenörlüğünü yapan Cem Aslan’ın yerine takımın başına Tayfun Tokat getirilmişti. Alınan bu kararda Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı ve Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara’nın etkili olduğu öğrenilirken, yapılan değişiklik ise takıma yaramadı.

Ligin ilk etap maçlarında 4 kez parkeye çıkan Ordu Büyükşehir Belediyespor bu maçlarda sadece 1 galibiyet almış ve 3 maçtan mağlubiyetle ayrılmıştı. Engelsizler Ordusu ikinci etap maçlarında ise Pendik Belediyesi ESK’ye 60-67 kaybetmiş ardından İskenderun Engelliler’i 79-76 yenmişti. Ordu temsilcisi ardından sırasıyla Yalova OSK’ye 55-72, Bağcılar Belediyesi’ne 53-68 ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne 40-70 kaybetti.

Şu ana kadar oynadığı 9 maçta sadece 2 galibiyet alan Ordu Büyükşehir Belediyespor, ligde küme düşme potasının bir basamak üzerinde 11 puanla 11.sırada yer alıyor. Ordu Büyükşehir Belediyespor’u yaklaşık 10 yıldan bu yana çalıştıran eski başantrenör Cem Aslan ise bu süreçte takımı 3 kez Tekerlekli Sandalye Erkekler Süper Ligi’nde yükseltirken 3 kez ise kısıtlı imkanlara rağmen takımı Play-Off’lara taşıdı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!