Mart 31, 2023

Engelsizler Ordusu’nda İlk Kayıp İskenderun’da Geldi ! 74-68

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, sezonun ilk mağlubiyetini aldı. 74-68

Geçen sezon mücadele ettiği Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi öncesinde yaptığı köklü teknik heyet değişikliği ters tepen ve sezon sonunda ligden düşen Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, yeni sezona fırtına gibi başladı.

Yıllar sonra döndüğü 1.Lig’de ilk dört maçını kazanan ve yükselme konusunda oldukça umutlanan Engelsizler Ordusu, ligin 5.haftasında ise İskenderun’da parkeye çıktı. Ordu temsilcisi, İskenderun Engelliler karşısında ise galibiyet serisini bıraktı ve parkeden 74-68 mağlup ayrıldı.

Ligde ilk kez yenilen Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, maç fazlasıyla liderliğini sürdürüyor. 6.haftayı BAY geçecek olan Ordu ekibi, 7 haftada ise 15 Ocak 2022’de deplasmanda Çanakkale Barışgücü ile karşılaşacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!