Mayıs 28, 2023

Ordu’nun Süper Lig’deki tek temsilcisi olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig ekibi Ordu Büyükşehir Belediyesi, Cumartesi günü kendi evinde oynayacağı zorlu Beşiktaş müsabakası hazırlıklarına Başantrenör Cem Aslan nezaretinde Atatürk Spor Salonu’nda devam etti.

Yeni sezona Beşiktaş müsabakası ile start verecek olan Engelsizler Ordusu, ligin şampiyonluk adaylarından olan rakibi karşısında dar kadrosuyla mücadele edecek.

Geçtiğimiz sezonki iskelet kadroyu bozmamasına karşın transfer de yapamayan Ordu temsilcisi, buna rağmen ligi en iyi yerde tamamlamak istiyor.

Başantrenör Cem Aslan nezaretinde Beşiktaş müsabakasının provasını yapan Engelsizler Ordusu’nda oyuncuların hırslı ve istekli olmaları dikkatlerden kaçmadı.

“Kolay maç olmayacak”

Ligin ilk müsabakası için artık son hazırlıkları yaptıklarını söyleyen Başantrenör Cem Aslan, “Beşiktaş ile oynayacağımız müsabakaya sayılı günler kaldı. Hazırlıklarımız gayet güzel devam ediyor. Rakibimizin gücü ortada olduğu için hiç kolay bir maç olmayacak. Ancak biz yine de elimizden ne geliyorsa sahada vereceğiz. Oyuncularım bu ligi biliyor. Gücümüz doğrultusunda Cumartesi günü mücadele edeceğiz” dedi.

“En iyisini yapacağız”

Takım kaptanı Adem Kurucu, yeni sezon hazırlıklarına devam ettiklerini belirterek, Beşiktaş maçına hazır hale gelmek istediklerini söyledi. Kurucu; “Hazırlıklarımız uzun süreden bu yana devam ediyor. Artık lig haftası içerisindeyiz. Cumartesi günü zorlu bir maça çıkacağız. Beşiktaş ile karşı karşıya geleceğiz. Rakibimizin gücü ortada. Ancak bizde sahada her zaman olduğu gibi var gücümüzle mücadele edeceğiz. Elimizden ne geliyorsa en iyisini yapacağız” diye konuştu.

“Taraftar desteği önemli”

Zorlu Beşiktaş müsabakasında taraftar desteğine de ihtiyaçları olacağını hatırlatan Adem Kurucu, “Özellikle bizim yaptığımız sporda taraftar desteği çok önemli. Cumartesi günü ligde futbol maçı da yok. Tüm Ordu halkını takımımıza desteğe davete diyorum” ifadelerini kullandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi-Beşiktaş müsabakası 28 Eylül 2019 Cumartesi günü saat 13.00’da Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!