Mart 27, 2023

Engelsizler Ordusu’ndan Dört Dörtlük Galibiyet ! 76-36

Ordu’yu Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde temsil eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligin dördüncü hafta maçında Kocaeli Başiskele Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nı rahat geçti.

2021-2022 sezonunda mücadele ettiği Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde kalıcı olmak istemeyen ve geçen sezonlarda mücadele ettiği Süper Lig’e yükselmek isteyen sezona iyi başladı. İlk 3 maçını kazanan ve lige ara verilen dönemde iyi hazırlanan Engelsizler Ordusu, Ordu’da Kocaeli Başiskele Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile karşılaştı.

 Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye hızlı başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı 1. periodu 24-10 önde kapatırken devreye ise 44-17’lik üstünlükle girdi.  Engelsizler ordusu ikinci yarıya da hızlı başladı. 3. periodu  66-21’lik skorla önde kapatan Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Kocaeli Başiskele Engelliler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol takımını 76-36’lık skorla yenerek ligdeki 4. maçında 4’üncü galibiyetini aldı ve liderliğini sürdürdü.
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligin 5. haftasında deplasmanda İskenderun Engelliler Spor Kulübü ile karşılaşacak. Müsabaka 25 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’da İskenderun Spor Salonu’nda oynanacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!