• Mayıs 9, 2019
  • No Comment
  • 66

”Enver Başkan Gittikten Sonra Yalnız Kaldık”

TFF 3.Lig 2.Grup’ta sezonu yine hedefsiz kapatan Yeni Orduspor’da, sezon sonunda görevi bırakacak olan Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız katıldığı televizyon…

 ”Enver Başkan Gittikten Sonra Yalnız Kaldık”

TFF 3.Lig 2.Grup’ta sezonu yine hedefsiz kapatan Yeni Orduspor’da, sezon sonunda görevi bırakacak olan Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni Orduspor Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız, çok kritik açıklamalarda bulundu. Mor-Beyaz-Siyahlı ekipte sezon sonunda yapılacak olan Olağan Genel Kurul’da aday olmayacağını belirten Zavalsız, yaptığı itirafta Enver Yılmaz’ın ayrılmasından sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından maddi destekler devam etse bile yalnız bırakıldıklarını söyledi.

”Büyükşehir Belediyesi sponsorluktan dolayı 1 Milyon ödedi”

Kulübün iki sezon giderlerinin toplamda 12 Milyon civarı olduğu belirten Faruk Zavalsız ”Aslında ne harcadığımıza bağlı. Geçen sezon 5 Milyon 600 Bin para harcamıştık, bu sezon ise 6.5 Milyonu buldu. Bu giderlerin 2 Milyonunu hem geçen yıl, hem de bu sezon Federasyon karşıladı. Bu sezon her ay 100 Bin olmak üzere 10 aylık bir forma sponsorluğu anlaşması yapmıştık Büyükşehir Belediyesi ile. Oradan 1 Milyon geldi. Orbel ile ilgili de bir sözleşme var ama Enver Başkan’ın ayrılmasından sonra o konuda ekstra ödeme yapılmadı. Giderlerimizdeki geri kalan meblağlar ise bizim ve yöneticilerimiz çabası, bağışlar ve kombineler ile oluştu.” dedi.

”630 bin lira futbolcu borcumuz var”

Konuşulanların asılsız olduğunu ve kurumlardan sponsor dışında başka para almadıkları belirten Zavalsız ”Biz bu sezon Kurumlardan sadece 1 Milyon alabildik. Enver Başkan zamanında forma sponsorluğumuz vardı. Onun haricinde herhangi birşey söz konusu değil. Şu anki çerçeveye baktığımızda 630 bin lira futbolcu borcumuz var ve 20 tane sözleşmesi devam eden futbolcumuz var.” ifadelerini kullandı.

”O gittikten sonra takım maalesef bu hallere geldi”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde takıma büyük katkılar veren Enver Yılmaz gittikten sonra sıkıntı yaşadıklarını belirten Yeni Orduspor Kulüp Başkanı ”Enver Yılmaz gidince moral anlamında büyük bir çöküş oldu. Şu anki tabloyu oluşturmamızda en büyük katkıyı gitmesine rağmen bir Enver Başkan sağladı. Onun ilgisi, alakası olmasa kimse bu işin içine girmezdi. O gittikten sonra takım maalesef bu hallere geldi.” açıklamasını yaptı.

”Enver Başkandan sonra yalnız kaldık”

Yeni Orduspor Kulüp Başkanı son olarak ”Ordu’nun bir takıma ihtiyacı var ise o da bu takımadır. Enver Başkandan sonra yalnız kaldık. Enver Yılmaz stadyumun bitmesi için iki haftada bir stadyuma gidiyordu. Ben o gittikten sonra stadyuma gitmedim. Şu anda da kimsenin ilgisi kalmadı. Zaten stadyumun artık yetişme şansı yok.” diyerek takımın yalnız bırakıldığını belirtti.

SAMET KARADAĞ

Related post

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

Yeni Orduspor, Uğur Durmuş’u Bekliyor !

TFF 3.Lig 1.Grup’ta mücadele eden Yeni Orduspor’da devre arası transfer çalışmaları devam ederken, Yomraspor forması giyen Uğur Durmuş ile her konuda…
”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

”Alt Sıralardan Uzaklaşmayı Amaçlıyoruz”

TFF 3.Lig 1.Grup’ta düşme potasından uzaklaşmak isteyen Yeni Orduspor’da hafta sonu kendi evinde oynayacağı Manisaspor müsabakası hazırlıkları devam ediyor. Teknik Direktör…
Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

Ergin Döner İlk Sınavında Vasatı Geçemedi !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Ergin Döner, profesyonel liglerdeki ilk teknik direktörlük deneyiminde vasatı geçemedi. Sezonun…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir