Mart 20, 2023

Enver Yılmaz, Yeni Ordu Stadyumu’nda !

Ordu’nun ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olan ve 2018 yılının Eylül ayında hem başkanlıktan istifa edip hem de siyaseti bırakan Enver Yılmaz, 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İskenderunspor A.Ş. arasında oynanan 3.Lig maçını Yeni Ordu Stadyumu tribünlerinden takip etti.

52 Orduspor Futbol Kulübü projesini başlatan isim olan ve İl Özel İdarespor takımını Bölgesel Amatör Lig’de Güzelorduspor yaparak şampiyon yapmasını sağlayan ardından 3.Lig’de Yeni Orduspor olarak değişmesinde öncü olan eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu’da ortaya çıktı.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde belediyenin bütün kaynaklarını aktardığı ve Süper Lig’e çıkarmak istediği, o dönemki adıyla Yeni Orduspor olan 52 Orduspor Futbol Kulübü halen 3.Lig’de mücadele ederken, 2014 yılı 30 Mart Mahalli Seçimlerinde söz verdiği mega projeler arasında yer alan Ordu Stadyumu ise Yılmaz’ın istifasından 3 sene sonra tamamlandı.

Geçtiğimiz hafta Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Kırıkkale Büyük Anadoluspor arasında oynanan maçta açılışı yapılan stadyumun ilk maçına gelmeyen Enver Yılmaz, stadyumunda oynanan ikinci resmî karşılaşma olan 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İskenderunspor A.Ş. maçını ise tribünden takip etti. Yılmaz’ın yanında AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 26. Dönem AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak ve 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur yer aldı.

Yeni Ordu Stadyumu’nun bulunduğu bölgede daha önce Orduspor Tesisleri yer alırken, Enver Yılmaz’ın görev yaptığı dönemde kulübün tesisler için 2025 yılına kadar sözleşmesi olmasına rağmen yıkımı gerçekleşmişti.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!