Haziran 8, 2023

Erkan Sözeri, Iğdır’ı 2.Lig’e Çıkardı !

Kariyerinde üç farklı dönemde Orduspor’da görev alan Erkan Sözeri, teknik direktörlüğü yaptığı Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü’nü şampiyon yaparak 2.Lig’e çıkardı.

Orduspor’un Süper Lige çıktığı dönem teknik direktörlüğü yapan Metin Diyadin’in kısa bir süre ekibinde yer alan ve devamında TFF 1.Lig’de iki farklı dönemde de Orduspor Teknik Direktörü olarak görev yapan tecrübeli teknik direktör Erkan Sözeri, bu sezon TFF 3.Lig ekibi Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü’nü şampiyon yaptı.

Göztepe forması ile yeşil sahalara veda eden ve daha sonra eşofmanları giyerek antrenör olan Erkan Sözeri’nin Orduspor ile yolu ilk olarak 2011 yılında kesişmişti. Metin Diyadin’in yardımcısı olan Erkan Sözer 4 ay sonra ekipten ayrılmıştı. Teknik Direktör olarak yoluna devam eden tecrübeli isim, Orduspor’a 2013-2014 sezonunda gelmiş ve rekor puan alan takım Süper Lige çıkamamıştı.

Sezon bitmeden görevden ayrılan Erkan Sözeri, bir sezon sonra yine Orduspor’a gelirken o sezon sadece 14 gün görevde kalmıştı. Erkan Sözeri farklı takımlarda teknik direktörlük görevi yaptıktan sonra ise bu sezon görev aldığı Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü’nde 25 maçta 18 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 mağlubiyet almasına rağmen takımı şampiyon yapmayı başardı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!