Haziran 4, 2023

Esenyurt Orduspor’dan, Orduspor Logosu Hamlesi !

İstanbul Süper Amatör Lig’de İstanbul Ünyespor olan adını ‘İstanbul ve Esenyurt Orduspor’ yapan takım, Orduspor’un eski logosunu kendilerine uyarladı.

Orduspor, Yeni Orduspor ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nden sonra Türkiye Futbol Federasyonuna kayıtlı dördüncü Orduspor daha oldu. Ordulu iş adamları ve spor adamlarının desteğiyle İstanbul Ünyespor adıyla İstanbul Süper Amatör Lig’de mücadele eden takım, yeni sezonda adını ‘İstanbul ve Esenyurt Orduspor’ yaptı.

Ordu 1.Amatör Lig’de Yeni Mahalle 52 Spor’un adının değiştirilip Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapılması ve bu kulüpte Orduspor’un eski logosunun kullanılmasını ise tehlikeye girmiş olabilir. Zira İstanbul ve Esenyurt Orduspor Kulübü aynı logo üzerinde oynama yaparak kendilerine göre ayarladı.

Türkiye Futbol Federasyonunda ise şu ana kadar iki kulüpten herhangi birisine bu logo konusunda izin çıkmadı. Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü‘de halen Yeni Mahalle 52 Spor logosu mevcut.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!