- Aralık 31, 2019
- No Comment
- 114
Esnafspor Dipten Çıkmak İstiyor !
Ordu 1.Amatör Küme A Grubu ekiplerinden Esnafspor, geride kalan ilk devrede hayal kırıklığı yaratırken, efsane antrenör Aziz Tokat, devre arasında…
Ordu 1.Amatör Küme A Grubu ekiplerinden Esnafspor, geride kalan ilk devrede hayal kırıklığı yaratırken, efsane antrenör Aziz Tokat, devre arasında yapacakları takviyelerle bir an önce toparlanıp düşme potasından uzaklaşmak istediklerini dile getirdi.
Geçtiğimiz sezonlarda Play-Offların gediklisi olan Esnafspor, 2019-2020 sezonunda bekleneni veremedi.
Her yıl yetiştirdiği oyuncuları başka takımlara kaptıran Esnafspor, sezona genç ağırlıklı bir kadroyla başlarken, gençler istenileni sahaya yansıtamadı.
Dar bir kadroya sahip olan Aziz hocanın talebeleri, Çıktığı 9 müsabakada 1 hükmen galibiyet ve 8 mağlubiyet alarak 3 puanla sondan birinci sırada yer aldı.
Efsane antrenör Aziz Tokat ile birlikte Hakan Aktaş’ın çalıştırdığı Esnafspor, ikinci devrede sorunları aşıp, peş peşe toplayacağı puanlarla orta sıraları hedefliyor.
“Daha çok puan toplayacağız”
İlk yarıda yaptıkları hataları ikinci devrede yapmayacaklarını söyleyen Tokat; “Özellikle son sezonlarda takımımızdan çok sayıda oyuncu gitti. Bu oyuncuların yerlerini doldurmak o kadar kolay olmuyor. Elimizden geldiğince kendi yetiştirdiğimiz oyuncuların yanına birkaç takviye yaptık ve lige başladık. Ancak aldığımız sonuçlara baktığımızda bu takviyelerin yeterli olmadığını gördük. Devre arası transfer dönemini en iyi şekilde değerlendirerek, transfer edeceğimiz oyuncularla gücümüze güç katmak istiyoruz. İkinci devrede daha az hata ve daha çok puan toplamak istiyoruz” diye konuştu.
Ordu Hayat/Tevfik Kul