- Eylül 5, 2023
- No Comment
- 190
Fatsa Belediyespor İkinci Kez Evinde Başlayacak
TFF 3.Lig’de mücadele edecek olan Fatsa Belediyespor, 3.Lig’de daha önce mücadele ettiği son 5 sezonda sadece geçen sezonun ilk maçını…
TFF 3.Lig’de mücadele edecek olan Fatsa Belediyespor, 3.Lig’de daha önce mücadele ettiği son 5 sezonda sadece geçen sezonun ilk maçını Fatsa İlçe Stadyumu’nda oynarken ikinci kez sezonu evinde açacak.
2023-2024 sezonunda TFF 3.Lig’de hedefe oynayacak bir takım olma yolunda ilerleyen Fatsa Belediyespor, sezonu kendi sahasında oynayacağı Karbel Karaköprü Belediyespor maçıyla açacak. Afyon’da yaptığı hazırlıkların ardından Ordu’ya gelerek Cumartesi günü oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Fatsa Belediyespor, 3.Lig’de oynayacağı altıncı sezonunda ikinci kez sezonun ilk hafta maçını kendi evinde oynayacak.
Kulüp tarihinde 2018-2019 sezonunda mücadele ettiği TFF 3.Lig’de sezonu Kocaeli’de açan ve rakibine kaybeden Fatsa Belediyespor daha sonraki sezon açılışında Turgutluspor’a kaybetmişti. 2020-2021 sezonunda Nevşehir Belediyespor deplasmanında sezonun ilk maçını kazanan Ordu ekibi takibindeki sezonda ise Hendekspor ile deplasmanda 1-1 berabere kalmıştı. 3.Lig’deki ilk dört sezonunda ilk maçları deplasmanda oynayan Fatsa Belediyespor, geçen sezon ise Bitexen Sapanca Gençlikspor ile Fatsa İlçe Stadyumu’nda golsüz berabere kalmıştı.
Fatsa Belediyespor’un yeni yönetimi Karbel Karaköprü Belediyespor maçında biletleri ücretsiz yaparken, Fatsa Belediyespor bu maçı kazanarak sezonun ilk galibiyetini ilk haftada almak istiyor.
İşte Fatsa Belediyespor’un sezon açılış maçları:
2018-2019 / Kocaelispor 2-0 Fatsa Belediyespor
2019-2020 / Turgutluspor 1-0 Fatsa Belediyespor
2020-2021 / Nevşehir Beledieyespor 0-2 Fatsa Belediyespor
2021-2022 / Hendekspor 1-1 Fatsa Belediyespor
2022-2023 / Fatsa Belediyespor 0-0 Bitexen Sapanca Gençlikspor
SAMET KARADAĞ