Çankaya Futbol Kulübü deplasmanına giderken Kırıkkale Delice’de trafik kazası geçiren Fatsa Belediyespor kafilesine, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nden yardım eli geldi.

Karayolu ile gittiği Ankara deplasmanında yoldaki buzlanmadan dolayı trafik kazası geçiren Fatsa Belediyespor, büyük bir tehlikenin kapısından dönmüştü. Otobüsün kara saplanmasından dolayı yavaşlaması ve yan yatması ile kafilede sadece ufak sıyrıklar oluşurken, karşılaşma ise ertelenmişti.

Kazayı yara almadan atlatan 33 kişilik kafilenin Ankara’ya ulaşması için ilk yardım elini Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Kazayı duyar duymaz harekete geçtik” diyerek araç temin etti. Kaza gününün akşamını Ankara’da geçirecek ve hava yolu ile Ordu’ya dönüş yapacağını belirten Fatsa Belediyespor camiasına, Ordu’dan yardım eli geldi.

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, kendi kulüp otobüslerini Fatsa Belediyespor kafilesini almak üzere Ankara’ya gönderdi. Mor-Beyazlı ekipten yapılan açıklamada, “Fatsa Belediyespor’un yaşadığı talihsiz kaza sonuçu mağduriyetlerini giderebilmek, birlik ve beraberliğimizi göstermek adına kulüp otobüsümüz Fatsa Belediyespor kafilesini sağ salim Fatsa’ya ulaştırmak için yola çıkmıştır” açıklaması yapıldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!