• Nisan 3, 2019
  • No Comment
  • 54

Fatsa İdmanyurdu Tarihi Toplantıyı Yaptı

Erkek ve Kadın Futbol branşında Ordu Futbolu’na girmesi beklenen Fatsa İdmanyurdu Kulübü’nde, Kadın yöneticilerinin ağırlıkta olduğu ilk toplantı yapıldı. 2018…

 Fatsa İdmanyurdu Tarihi Toplantıyı Yaptı

Erkek ve Kadın Futbol branşında Ordu Futbolu’na girmesi beklenen Fatsa İdmanyurdu Kulübü’nde, Kadın yöneticilerinin ağırlıkta olduğu ilk toplantı yapıldı. 2018 yılı Mayıs ayında Ordulu genç antrenör Abdullah Sözen tarafından Turgutreis Spor Kulübü bünyesinde kurulan kadın futbol takımından ayrılan Sözen ile arkadaşlarının kurduğu Fatsa İdmanyurdu, ilk toplantısını yaptı.

Futbol’da hem erkek hem de kadın branşlarından aktif olacak Fatsa İdmanyurdu’nda yapılan ilk toplantıda ise 5 Kadın yöneticinin yer alması dikkatlerden kaçmadı. Toplantıda ise yeni oluşum ile ilgili şu açıklamalar yapıldı.

BUKET KARAMAN: ”Güzel işler yapacağız”

Spor kulübüne başlamak fikri Fatsa’dan Ankara’ya gittiğimde oradaki aktiviteler ve spor müsabakaları beni çok etkiledi aynı enerjiyi memleketim olan Fatsa’da gençlere yönelik projelerle onlara faydalı olabilmek için Fatsa İdmanyurdu yönetimine katıldım. İnşallah güzel işler yapacağız çok farklı bir heyecan ve sporun içinde kadının gücünü diğer hem cinslerime göstererek onlara ilham kaynağı oluyorum..

RAHİME DİBEKÇİ: ”Her kadının her alanda başarılı olabileceğini gördüm”

Saygıdeğer Abdullah hocam ile uzun süreli bir arkadaşlığımiz vardır. Abdullah hocamdan aldığım ilham ile kadının her alanda başarılı olabileceğini gördüm Fatsa’mızın ilk kadın futbol takımını kurdu ve sonrasında Bodrum’daki başarıları benim de ilgimi çekti. İlçemizde gençlere yineledi aktivite olmadığından dolayı genç bir yönetim kadrosu ile Fatsa İdmanyurdu kulübüne bende her alanda destek olmak için katıldım tüm ordunun desteklerini bekliyoruz.

CELAL DURAN: ”Ordu’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum”

Öncelikle bu oluşum Ordu için gerçekten farklı çünkü bunu yapan kişiler genç kesimden sporu seven biriyim. Esnafım, genç arkadaşlarıma destek için Fatsa İdmanyurdu yönetim kurulunda başkan yardımcısı olarak yer alıyorum. Genç nüfusu kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora ve sosyal kültürel açıdan geliştirmek en başta ki amacımız olacak çok farklı bir kulüpçülük anlayışı ile geliyoruz tüm ülke futboluna ve orduya hayırlı olmasını temenni ediyorum.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir