Fatsa İlçe Stadyumu’nun Adı ‘Erdoğan Arıca Stadı’ Olacak !

TFF 3.Lig’de mücadele eden Fatsa Belediyespor’un oynadığı Fatsa İlçe Stadyumu’nun adının ‘Fatsa Erdoğan Arıca Stadyumu’ olarak değiştirilmesi için uzun süredir girişimler sürerken, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar resmi olarak belgeleri gönderdiklerini söyledi.

Fatsa Belediyespor’un iç saha maçlarını oynadığı Fatsa İlçe Stadyumu beklenen ismine kavuşacak. İlk olarak 5 yıl önce Fatsalı Avukat Ahmet Karamustafa, stadın adının Erdoğan Arıca diye değiştirilmesi için Fatsa Belediye Başkanlığına başvurmuş ancak sonuç alınamamıştı. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında ise Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa Şehir Stadı’nın adının Erdoğan Arıca Stadı olması için girişimlerimiz olacak. Yakında müjdeyi vereceğiz.” diyerek müjdeyi vermişti.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar bu sözünü yerini getirdi. Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar yaptığı açıklamada stadyum isminin Erdoğan Arıca olarak değiştirilmesi ile ilgili yazıyı imzalayarak İlçe Kaymakamlığına sunduklarını ve son kararın Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda değerlendirilerek karara bağlanacağını belirtti.

Fatsa için Erdoğan Arıca isminin önemli bir yeri olduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa Şehir Stadının isminin Erdoğan Arıca Stadı olarak değiştirilmesi konusunda kısa bir süre önce müjdeyi vermiştik. Bu anlamda stadımızın ismini hemşerilerimizin istediği tüm Fatsa’nın kucaklayacağı bir isme kavuşturmak istiyoruz. İsim konusunda Fatsa Belediyespor Kulübü Başkanımız Adem Bekar ve yöneticilerle yaptığımız istişare sonucu Fatsa’mızda yetişmiş, A Milli takım kaptanlığına kadar yükselmiş, 4 büyük spor kulübümüzün 2 tanesinde formasını giymiş böyle bir değerimizin mutlaka Fatsa’da isminin yaşatılması gerektiğini düşündük. Rahmetli Erdoğan Arıca hocamızı İnşallah girişimlerimiz ile birlikte Fatsa Şehir Stadının ismini Erdoğan Arıca stadı olarak değiştirmek için bugün itibari ile girişimlerimiz başlamıştır. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Türk Futbolu için önemli bir isim olan Erdoğan Arıca geçirdiği rahatsızlık sonrası 10 Nisan 2012’de hayatını kaybetmişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!