Fatsa Stadyumu İçin 1.600.000 TL Ödenek Aktarıldı !

Misli.com 3.Lig’de mücadele eden Fatsa İlçe Stadyumu’nun tadilatı için, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ödenek aktarıldı.

3 sezondur Ordu’yu 3.Lig’de temsil eden ve maçlarını Fatsa İlçe Stadyumu’nda oynayan Fatsa Belediyespor’un, staydum tadilata girecek. Fatsa Belediyespor’un ev sahipliğini yapan Fatsa İlçe Stadyumu’nda zaman zaman amatör takımlar ve 3.Lig Kadın Futbol takımları da maç yaparken, tadilat konusunda müjdeyi Ordu Milletvekili Ergün Taşcı verdi.

AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı Fatsa İlçe Stadyumu’nun bakıma ihtiyacı olduğunu belirterek, bu konuda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşmeleri tamamladıklarını belirtti. Fatsa İlçe Stadyumu’na 1.600.000 TL ödenek aktarıldığı ve stadyumun eksik bölgelerinin yapılacağı öğrenildi. Ergün Taşcı konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı.

”Fatsa Belediyesporumuzun , Atletizm takımlarımızın ve Fatsa halkımızın kullandığı Fatsa İlçe Stadı’nın uzun zamandır bakımı ihtiyacı olduğunu biliyorduk. Bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmede Fatsa İlçe Stadının önemini anlattık. Dış ve iç duvarların kötü olduğunu, soyunma odalarının tadilatının yapılması gerektiği, mevcut tribünlerin Fatsa Belediyesporumuzun müsabakalarında yeterli olmadığını ve eski olduğunu, yeni bir tribüne ihtiyaç olduğunu ve ışıklandırma olmadığını, bundan dolayı İlçe Stadını verimli şekilde kullanılamadığını ilettim. Bakanlığımız da talebimizi uygun gördü ve yaklaşık 1.600.000 TL ödenek gönderdi. İhale sürecimiz en kısa zamanda tamamlanarak tadilat çalışmalarına başlanacaktır. Tadilat çalışmaları bittiğinde Fatsa İlçe Stadımız daha modern hale gelerek halkımıza daha kaliteli hizmet verecektir.“

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!