- Ağustos 23, 2019
- No Comment
- 79
Fatsa’nın Gol Kralı İtalya’da !
2017-2018 sezonunda Fatsa Belediyespor ile gol krallığı yaşayan ve takımın 3.Lig’e çıkmasında büyük katkı sağlayan Babacar Diop, İtalya’nın Messina Kulübü…
2017-2018 sezonunda Fatsa Belediyespor ile gol krallığı yaşayan ve takımın 3.Lig’e çıkmasında büyük katkı sağlayan Babacar Diop, İtalya’nın Messina Kulübü ile anlaştı.
Türkiye’de Süper Lig apoletli forvetlerden birisi olan ve daha sonra Bölgesel Amatör Lig’de fırtınalar estiren Senegalli forvet Babacar Diop, yeni sezonda İtalya’nın yolunu tuttu. Fatsa Belediyespor’un 3.Lig’e yükseldiği sezon kadrosunda yer alan ve 21 maçta 21 gol atan Diop, Fatsa Belediyespor taraftarları tarafından çok sevilmişti.
Türkiye kariyerinde Kayserispor, Yozgatspor 1959 FK, Gebzespor, Fatsa Belediyespor ve son olarak Manavgat Belediyespor forması giyen Babacar Diop, Süper Lig’de 14 maçta 1 gol, Bölgesel Amatör Lig’de ise 81 maçta 67 gol atmıştı.
İtalya Serie D Ligi’nde mücadele eden Messina’ya transfer olan Babacar, sezon öncesinde Balıkesirspor ile antrenmanlara çıkmıştı.
SAMET KARADAĞ