• Nisan 15, 2023
  • No Comment
  • 12

FIFA Şimdi De Mersin İdman Yurdu’nun Halefini Açıkladı !

Türkiye’de birçok Anadolu kulübünün maddi krizden dolayı sportif başarısızlık sonucunda alt liglere düşmesiyle birlikte yeni takımların kurulması ve devam niteliğinde…

 FIFA Şimdi De Mersin İdman Yurdu’nun Halefini Açıkladı !

Türkiye’de birçok Anadolu kulübünün maddi krizden dolayı sportif başarısızlık sonucunda alt liglere düşmesiyle birlikte yeni takımların kurulması ve devam niteliğinde olma girişimine FIFA ikinci kez devrim gibi bir karar verdi.

Ajansspor’un haberine göre FIFA, TFF 3.Lig’de mücadele eden Exenpay Yeni Mersin İdman Yurdu Futbol A.Ş.’yi, Mersin İdman Yurdu Kulübü’nün devamı olarak nitelendirdi ve Mersin İdman Yurdu’nun borçlarından sorumlu tuttu. FIFA böylelikle 2.Lig ekibi Bucaspor 1928’den sonra Türkiye’de ikinci bir kulüp hakkında böyle bir karar verdi.

Mersin İdman Yurdu’nun borçları ve küme düşmesi nedeniyle yeni bir oluşum yapılan Akdeniz şehrinde, diğer bir takım olan İçelspor önce İçel İdmanyurdu sonra da Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol AŞ olmuştu. İzmir’de ise 7 Mayıs 2021’den itibaren aslen Bucaspor’a ait olan arma kullanılmaya başlayan 2.Lig ekibi için Bucaspor 1928’i eski Bucaspor’un devamı olarak görüp 816 bin € cezai işlem uygulamıştı. Bucaspor’un renklerini ve hatta logosunu 2.Lig takımı ise itiraz etmişti.

Ordu’da bu tarz sıkıntılar yaşanırken bir değil iki takım Orduspor olduklarını iddia ettikleri takım kurdular. 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş., 1967 yılında kurulan ve borçlarından dolayı Amatör Lig’e kadar düşen Orduspor olma yolunda adımlar atarken hem Orduspor’un renklerini, hem de bir dönem 19 Eylül Stadyumu’nu kullandılar. Hatta Orduspor 1967 A.Ş., hem Orduspor Kulüp binasında faaliyetlerini sürdürürken 2021-2022 sezonun ilk yarısına kadar 2.5 sezon boyunca maçlara Orduspor amblemli formalarla çıkmışlardı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Related post

52 Orduspor Futbol Kulübü’ne Zirve Yolunda Darbe ! 2-0

52 Orduspor Futbol Kulübü’ne Zirve Yolunda Darbe ! 2-0

TFF 3.Lig’de 21.hafta mücadelesinin sonucu en çok merak edilen karşılaşması olan maçta 52 Orduspor Futbol Kulübü deplasmanda Exenpay Yeni Mersin İdmanyurdu…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir