Ordu 1.Amatör Küme ekibi Esnafspor’da Teknik Direktör Aziz Tokat, yeni sezon öncesinde planlamalara devam ettiklerini belirterek, takıma önemli takviyeler yaparak hedefe bir takım kurmak istediklerini dile getirdi.

Yeni sezon öncesinde altyapı oyuncularıyla tecrübeli oyuncuları karmaya yaparak bir kadro kurmak istediklerini söyleyen Tokat, “yeni sezonda yine iddialı bir Esnafspor izlettirmek istiyoruz” dedi.

“Gücümüze güç katacağız”

İyi bir takımla lige başlamak istediklerini aktaran tecrübeli antrenör; “Genç bir ekip yapacağız. Bu sezon direkt hedefe takım kurmayı planlıyoruz. Mevcut oyuncularımızı takımda tutup, yapacağımız takviyelerle de gücümüze güç katacağız. Geçen sezonki iskelet kadroyu koruyoruz. 4-5 tane oyuncuyu kadromuza katmayı planlıyoruz. Kısa süre içerisinde transferi tamamlamak istiyoruz. 2 sezon önce Play-Off Yarı Finaline kadar geldik. Geçen sezon ise ligde kalabildik. Ama yeni sezonda yine iddialı bir Esnafspor izlettirmek istiyoruz. Altyapıdan yeni oyuncularımız yetişiyor. Onlara şans vereceğiz. Oyuncularımız artık tecrübelendi. İnşallah sezon sonunda Play-Off’a kalarak gücümüzü göstereceğiz” dedi.

“Futbolcu yetiştirmezsen başarı gelmez”

Önceliklerinin her zaman altyapı olduğunu söyleyen Tokat; “Altyapıdan futbolcu yetiştirmeden A takım bazında ne kadar başarılı olursanız olun bir değeri yoktur. Çünkü o başarı sürekli olmayacaktır. O yüzden altyapı çok önemli. Ben 55 yıldan bu yana altyapıya önem veriyorum. Futbolcu yetiştirmezsen başarı gelmez. Biz zamanında Esnafspor’da Arif Güney, Ömer Güvenç, Turgay Güney, Süleyman Ersoy, Dursun Altaş, Coşkun Bekiroğlu, Hüdayi Şaşmaz, Cemil Yöntem, Halil Uysal, Orhan, Fikret, Kubilay, Gürkan, Necip, Kemal Yıldırım, Metin Akçevre, Kemal Köse gibi isimleri Türk futboluna kazandırdık. Orduspor’da ve büyük takımlarda bu oyunculardan oynayanlar oldu. Hala da şu yaşımda Türk futboluna yetenekli futbolcular yetiştirmeye çalışıyorum. Yoksa bende bilirim hazır oyuncuları transfer edip oynatmayı. Ama onun adı futbol olmaz. Futbol, altyapıdan gençler yetiştirirsen futboldur” diye konuştu.

“Güçlü bir yönetim kuracağız”

Öte yandan kongreye gideceklerini de belirten Tokat, 1 ay içerisinde iyi bir oluşumla güzel bir yönetim oluşturmak istediklerini söyleyerek, şunları kaydetti; “Ordu’daki ve gurbetteki iş adamlarımız ve esnaflarımızın destekleriyle bugünlere kadar geldik. Yeni sezon öncesinde güçlü bir yönetim kuracağız. Hem yönetimimizin hem de esnafımızın desteğiyle birlikte Ordu amatöründe başarılı bir sezon geçirmeyi hedefliyoruz.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!