• Mayıs 3, 2019
  • No Comment
  • 58

”Futbolda Bazen İstemekle Olmuyor”

Bölgesel Amatör Lig’de iyi bir sezon geçiren Altınordu Belediyespor’un Teknik Direktörü Ergin Döner, Orduspor ile oynanan Play-Out müsabakasında yaşanan olayların…

 ”Futbolda Bazen İstemekle Olmuyor”

Bölgesel Amatör Lig’de iyi bir sezon geçiren Altınordu Belediyespor’un Teknik Direktörü Ergin Döner, Orduspor ile oynanan Play-Out müsabakasında yaşanan olayların duygusal bir çerçevede gerçekleştiğini belirterek, “Bizde Ordu’ya hizmet eden bir takımız” dedi.

Play-Out müsabakasında Orduspor ile karşılaşmak istemediğini aktaran Döner, ancak takımlarının geleceği için kazanmak zorunda olduklarını dile getirdi.

“Orduspor ile oynamak istemezdim”

Geride kalan sezonu değerlendiren başarılı antrenör; “Bizim için iyi bir sezon geçti. Bölgesel Amatör Lig’deki ilk sezonumuzda yeni bir oluşum ve yeni bir takımla mücadele ettik. Grubu 5. sırada bitirdik. Genel anlamda bizim açımızdan iyi geçti. Play-Out’ta ise Orduspor ile bu ligde kalabilme maçı oynadık. Orada da galip gelerek yeni sezonda da BAL Ligi’nde mücadele etme hakkı kazandık. Bundan sonraki süreçte Altınordu Belediyespor yöneticisi, teknik ekibi ve futbolcusuyla da iyi geçer. Play-Out müsabakasını Orduspor ile oynamak istemezdik ama bunlar futbolda var. Haliyle oynamak durumunda kaldık. Her iki taraf ta maçı çok istedi. Kazanan taraf biz olduk. Önümüzdeki  sezonda da inşallah BAL Ligi’nde mücadele edeceğiz” dedi.

“Biz de Ordu’nun takımıyız”

Maçta Orduspor taraftarlarının verdiği tepkiye değinen Döner, şunları kaydetti; “Burada kazanan diye bir ayrım yapmayalım. Bizde Ordu’nun takımıyız. Ordulu futbolculardan kuruluyuz. Bizde 8, Orduspor’da ise 11’de 9 tane Ordulu futbolcu vardı. Biz de Ordumuza hizmet eden bir kulübüz. Duygusal açıdan baktığımızda, o insanlarda Orduspor’un bir üst lige çıkma isteği vardı. Ama futbolda bazen istemekle olmuyor. Şartların da oluşması gerekiyor. O gün duygusal açıdan baktığımızda insanların bir tepkisi oldu. Ama bunlar normal şeyler. Deplasmana gidiyoruz, deplasmanda da böyle olaylarla karşılaşabiliyoruz. O gün de duygusal söylemler oldu. Çok önemli değil. Çünkü Orduspor, köklü bir camia. Köklü bir camianın bu liglerde olmasını o insanlar istemiyor. Ufak da olsa üzücü şeyler oldu ama büyütülmemesi gerekiyor. Bize çok fazla yansımadı. Bizimde üzüldüğümüz durumlar.”

Döner, yeni sezonda da Ordulu futbolculardan ağırlıklı bir takım olacağını belirterek, iyi bir oyuncu grubuna sahip olduklarını dile getirdi.

Yeni sezondaki hedef için yönetim kurulunu bekleyeceklerini aktaran tecrübeli çalıştırıcı; “Yönetim ile yeni sezonda nasıl bir takım kuracağımızı konuşacağız. Hedefe mi yoksa yine bu sezon ki gibi orta sıralara mı bir takım kuracağımızı o zaman belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Altınordu Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig 4.Grubu 5. sırada tamamlamış ve sonrasında Play-Out müsabakasında Orduspor’u 3-1 yenerek yeni sezonda da BAL Ligi’nde mücadele etme hakkı kazanmıştı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Related post

Altınordu Belediyespor’un İsmi Resmen Değişti !

Altınordu Belediyespor’un İsmi Resmen Değişti !

Ordu Amatör’de şampiyonluk yaşadıktan sonra son birkaç yıldır Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ALtınordu Belediyespor, yeni sezonda Ordu Gücü Futbol Kulübü…
Altınordu Belediyespor Yine Belirsiz !

Altınordu Belediyespor Yine Belirsiz !

Bölgesel Amatör Lig’de Ordu’yu temsil etmesi beklenen Altınordu Belediyespor’da, yeni sezon öncesinde yaprak kımıldamıyor. Altınordu Belediyesi’nin desteğini somut olarak çekmesinin ardından…
Bölgesel Amatör Lig’de Üç Ordu Takımı Olacak !

Bölgesel Amatör Lig’de Üç Ordu Takımı Olacak !

2021-2022 sezonunun henüz başlangıç tarihinin belli olmadığı Bölgesel Amatör Lig’de, Ordu’yu üç takım birden temsil edecek. Geçtiğimiz sezon Ünye 1957 Spor,…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir