Mart 26, 2023

“Galatasaray, Bir Anadolu Kulübü’ne Katkı Yapmış Oldu”

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz’in, Orduspor’dan alacaklarını alamadıklarını belirtmesinin ardından Orduspor eski kulüp başkanı Nedim Türkmen’den hemen cevap geldi.

Orduspor’un maddi ve sportif olarak batağa düşmesinde büyük rol oynayan eski kulüp başkanı Nedim Türkmen, Galatasaray kulüp başkanı Mustafa Cengiz’in açıklamalarına cevap verdi. Türkmen ajansspor’a yaptığı açıklamada kendi döneminde bir miktar ödeme yaptıklarını ancak şu dönemde yapacak bir şey olmadığını belirtti.

Galatasaray’dan Culio, Stancu ve Yiğit Gökoğlan’dan kaynaklı 2.5 Milyon lira ödemeleri gerektiğini ve kendi dönemlerinde 600 bin lirasını ödediklerini belirten Türkmen, daha sonra Galatasaray’ın yapılandırma yaptığını belirtti. Verilen senetleri icraya koyup tahsilat edebilirlerdi diyen Türkmen: “Şimdi, “alacağımız var” diyorlar. Orduspor amatöre kadar düştü. İsmi bile değişti. Yapacak bir şey yok.” dedi.

Galatasaray’ın son 3-4 yılda herhangi bir işlem yapmadığı için hatalı olduğunu belirten Orduspor eski kulüp başkanı Nedim Türkmen, şu an 3.Lig’de mücadele eden Yeni Orduspor’un Orduspor ile alakası olmadığından ve Amatöre düşen Orduspor’un parasının olmadığından dolayı artık alacakları tahsil etmelerinin mümkün olmadığını belirtti.

Nedim Türkmen son olarak Galatasaray’ın daha önceki yıllarda birçok gereksiz transfere para harcadığını belirtirken, bu konuyu bir Anadolu kulübüne katkı yapmak olarak bakmaları gerektiğini belirtti.

SAMET KARADAĞ

1 thought on ““Galatasaray, Bir Anadolu Kulübü’ne Katkı Yapmış Oldu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!