Haziran 4, 2023

Galataspor Bildiğiniz Gibi !

Ordu’da altyapı futbol gruplarında geçen yıl büyük başarılar yakalayan Ordu Galatasaray Futbol Okulu (Galataspor), 2019-2020 sezonuna da hem U14 hem de U16 liglerinde fırtına gibi girdi.

Geçtiğimiz sezon U15 kategorisinde şampiyon olan, U13’de 2’nci ve U14’te de yarı final oynayan Galataspor, yeni sezonda da birkaç kategoride şampiyon olacağının sinyallerini verdi.

Sezona bomba gibi başlayan Galataspor U16 Takımı, son olarak karşılaştığı Ünye Futbol Kulübü’nü 4-2 yenerek iyi gidişatını sürdürdü. Geçen sezon U15 takımıyla şampiyon olan genç futbolcular, bu kez de U16 da ipi göğüslemek istiyor.

U16’nın yanı sıra U14’te de harika bir futbol oynayan Sarı Kırmızılı ekip, Ünye Gençlerbirliği’ni 7-0, Gülyalı Turnasuyuspor’u 19-0 ve Fatsa Dolunayspor’u 3-1 yenerek 3’te 3 yaparak liderlik koltuğunun sahibi oldu. Geçtiğimiz sezon U13 Takımında oynayan oyuncular şampiyonluğu finalde kaybetmişti. Bu kez U14’te işi şansa bırakmak istemiyorlar.

“İki ekibimizle de şampiyonluk istiyoruz”

Antrenör Gökmen Yavuz, her iki kategoride de sezona iyi başladıklarını hatırlatarak; “U16 takımımız, geçen yıl U15’te şampiyon olan ekip. Bu yıl da U16 liginde aynı başarıyı yakalamak için çalışıyoruz. Aynı şekilde U14 takımımız da geçen sezon U13’tü. Onlar finalde kaybetmişti. İnşallah bu sene şampiyon olmak istiyoruz. Sadece skora dayalı bir kulüp değiliz. Bunun kanıtı Galatasaray’a gönderdiğimiz oyunculardır. İnşallah bundan sonra da Galatasaray’ın altyapısına yeni yıldız adayları göndereceğiz” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!