Haziran 8, 2023

Türkiye Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde 2019-2020 sezonunda 4 devreli lig oynanacağını belirtildi. Rüsumat-4 Gençlikspor antrenörü Hakan Yurdakul ise TFF’nin bu yıl uygulamaya koyduğu 6 takımlı fakat 4 devreli lig statüsünü doğru bulmadığını dile getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu, şok bir ararla Kadınlar Futbol 3.Ligi’nin 4 devreli oynanmasına karar verdi. Bu kararın ardından birçok takım tepki gösterdi.

“İlginç bir statü”

Ligin 4 devreli oynanmasına tepki gösteren Yurdakul; “Evet bol maç oynanmasını bizler talep ettik. 10’lu grup olsun diye bildirdik. Fakat farklı takımlarla ikişer devreli oynayalım diye talepleri dile getirmiştik ve ilk 5’e maddi destek verilsin istemiştik. Fakat açıklanan gruplara bakınca şaşırdık. Grubumuzda Sinop, Samsun, Tokat, Ünye ve Orduspor 1967 var. Hepsiyle 4’er kere karşılaşacağız. 2’ser kez de aynı takım için deplasmana gideceğiz. İlginç bir statü. 20 maç oynayacağız evet güzel ama aynı takımla oynamak aynı yollardan geçmek bıkkınlık getirir insana, hakkımızda hayırlısı olsun diyelim” dedi.

“Çok zorlanacağız”

Oynayacakları 20 müsabakanın kendilerini her anlamda yoracağını söyleyen başarılı çalıştırıcı; “Bu sezon ligde altyapı ağırlıklı bir kadroyla mücadele edeceğiz. Hedefimiz ilk 2’ye girmek. Ama öncelikle sakatlıksız, cezasız bir sezon geçirmek istiyoruz. Bir şeylerin üstesinden geliriz ama 20 maç için yol masrafı, konaklama, yeme içme gibi sorunların üstesinden nasıl geleceğimizi bilemiyorum. Çok zorlanacağız. Şehrimizin ileri gelenlerinden, siyaset ve spor dünyasının desteklerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

9 Kasım’da başlayacak olan Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde 5.Grup’ta mücadele edecek olan Rüsumat-4 Gençlikspor, ligin ilk haftasında deplasmanda Tokat temsilcisi Ufuk Keleş Gençlikspor ile karşılaşacak.

Öte yandan Rüsumat’ın grubunda şu takımlar yer alıyor: Ufuk Keleş Gençlikspor, Orduspor 1967 Futbol Kulübü, Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi, Ünye Gücü Futbol Kulübü ve Sinop Kuzeyspor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!