• Mayıs 23, 2023
  • No Comment
  • 41

Giresun’da Futsal Maçları Sona Erdi !

2022-2023 sezonu TFF Futsal Ligi’nde normal sezon Giresun’da oynanan müsabakalar ile tamamlandı. Ligde son dört haftanın karşılaşmaları Giresun Batlama Hüseyin…

 Giresun’da Futsal Maçları Sona Erdi !

2022-2023 sezonu TFF Futsal Ligi’nde normal sezon Giresun’da oynanan müsabakalar ile tamamlandı. Ligde son dört haftanın karşılaşmaları Giresun Batlama Hüseyin Avni Spor Salonu’nda oynandı.

14 maç sonunda 35 puan toplayan İstanbul Şişli SK normal sezonu lider olarak tamamlayarak direkt olarak TFF Futsal Ligi finaline yükseldi. Sezonu 2. sırada bitiren Bingöl Gençlik SK ile 5. sırada bitiren Diyarbakır Seyrantepe İdman Yurdu SK ve sezonu 3. sırada bitiren Diyarbakır Alipaşa SK ve 4. sırada bitiren Sakarya Kurudere SK play-off 1. turunda eşleştiler.

Play-off 1.tur müsabakaları 5-6 Haziran 2023 tarihlerinde oynanacak. Bu karşılaşmalar sonucunda rakiplerine üstünlük sağlayan takımlar play-off 2. turunda mücadele edecek. Play-off 1. tur ve 2. tur müsabakaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak. Müsabakalarda galibiyet sayısı fazla olan takım üst tura yükselecek. Galibiyet sayısının eşit olması durumunda takımların birbirlerine attıkları gollere bakılacak. Birbirlerine attıkları goller eşit ise ikinci müsabakanın normal süresi sonunda 5’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinde de eşitliğin bozulmaması durumunda kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenecek. Final turu müsabakaları normal sezonu üst sırada bitiren takımların ev sahipliğinde yapılacak.

Final müsabakaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak ve galibiyet sayısı fazla olan takım TFF Futsal Ligi şampiyonu olacak. Galibiyet sayısının eşit olması durumunda takımların birbirlerine attıkları gollere bakılacak. Gol sayıları eşit ise ikinci müsabakanın normal süresi sonunda 5’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinde de eşitliğin bozulmaması durumunda kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenecek.

2022-2023 sezonu TFF Futsal Ligi şampiyonu olacak takım ülkemizi UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkını kazanacak.

Related post

Futsal Ligi Play-Off 1.Tur Maçları Sona Erdi !

Futsal Ligi Play-Off 1.Tur Maçları Sona Erdi !

TFF Futsal Ligi Play-Off 1. Tur müsabakaları 5-6 Haziran 2023 tarihlerinde Bingöl ve Diyarbakır’da oynandı. 2022-2023 TFF Futsal Ligi normal sezonunu…
TFF Futsal Ligi Maçları Giresun’da !

TFF Futsal Ligi Maçları Giresun’da !

Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklama ile TFF Futsal Ligi’nde kalan son dört hafta maçlarının 17-21 Mayıs’ta Giresun’da oynanacağını açıkladı. 2022-2023 sezonunda…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir