Gizem Örge’nin Yeni Adresi Fenerbahçe !

Profesyonel voleybol kariyerinde birçok başarısı olan ve dedesi Ordu Mesudiye Eski Belediye Başkanı Mustafa Demir olan Milli Voleybolcu Gizem Örge, Vakıfbank’tan ayrılarak Fenerbahçe Opet’e imza attı.

Mesudiye Eski Belediye Başkanı Mustafa Demir’in torunu olan Milli Voleybolcu Gizem Örge, yeni sezon öncesinde takım değiştirdi. Uzun yıllardır Vakıfbank’ta forma giyen ve hem takım hem de bireysel anlamda büyük başarılar kazanan 28 yaşındaki Gizem Örge, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı ile kariyerine devam edecek.

Kariyerinde Ankara Eczacı Voleybol Kulübü ve Nilüfer Belediyespor giydikten sonra büyük başarılar kazanacağı Vakıfbank’a 2013 yılında transfer olan Gizem Örge, 8 sezon burada forma giydi. VakıfBank forması altında 3 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası, 2 CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi, 5 Türkiye Ligi, 3 Türkiye Kupası, 3 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Milli takım kariyeri de başarılarla dolu olan Gizem Örge, Yıldız Kız Milli Takımı’yla Dünya dördüncülüğü, Gençlik Olimpiyatları ve Balkan şampiyonlukları yaşadı. 2015 yılında U23 Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan U23 Milli Takımı’nda oynadı. Ayrıca Gizem Örge, 2014 yılında Avrupa Ligi Şampiyonu olan A Kadın Voleybol Milli Takımı’nda da forma giydi. Dünya, Avrupa ve Türkiye Ligi’nde “En İyi Libero” ödüllerine sahip olan Örge’ye, yeni sezonda yeni takımı ile parkeye başarılar yakalamaya çalışacak.

Gizem Örge, 8 yıl boyunca forma giydiği Vakıfbank’ta toplamda 16 kupa kazanarak kırılması güç bir başarı yakaladı.

Samet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!