Haziran 4, 2023

”Gönül Başka Bir Şey İstiyor, Şartlar Başka Şeyi Gösteriyor”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Orduspor ile ilgili köklü bir çalışma içinde olduklarını belirterek, bu konuda halkın da görüşlerini alacaklarını dile getirdi.

Her seferinde Orduspor sevgisini belirten Güler, en çok önem verdiği konulardan bir tanesinin Orduspor olduğunu ve bu konuda herkesin fikrini aldığını ifade etti.

“Başarı sürdürülebilir olmalı”

Sürdürülebilir başarılar yakalanması gerektiğini altını çizen Başkan Güler; “Gönül başka bir şey istiyor şartlar başka şeyi gösteriyor. Ordu’nun iyi takımlara ihtiyacı var. Amatör sporlar dahil olmak üzere spora ağırlık verilmesi lazım. Ulubey’in, Gölköy’ün, Fatsa’nın, Ünye’nin ayrı takımları var. Bunlar bir realite. Ordu’nun Yeni Orduspor’u var. Klasik tarihi Orduspor’u var. Hepsinin tesisi ve taraftarı var. İhtiyaçları da var. Bir başarının sürdürülebilir olması lazım. Bir karar alırız, başarılı olur ama sürdürülebilir olmayabilir. Devamlı olması lazım. Avrupa’daki takımlar, tesisleriyle, altyapısıyla, 100-150 yıllık takımlar ve sürdürülebilirlikleri var. Bizde de öyle olması gerekiyor” dedi.

“Herkesin fikri alınacak”

Orduspor konusunda düşünüp, fikirler alarak karar vereceklerini aktaran Güler; “En önemli üzerinde durduğum konulardan bir tanesi Orduspor. Orduspor için köklü bir çalışma yapıyoruz. Orduspor konusunda gerekeni tüm halkımızın düşüncelerini alarak değerlendirip bir karar alacağız. Ama çok farklı görüşler var. Benim de bir fikrim var. Ama fikrimi söylersem erken olabilir. Çünkü beklentiler yüksek ve farklı. Spor anlamındaki kararları tepeden inme değil, sizlerle görüşerek vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!