Mart 31, 2023

Ordu’da son beş yılın en büyük spor konusundan birisi olan Ordu Stadyumu hakkında Pazartesi günü Gençlik ve Spor Bakanlığını’ndan görevli ekiplerin Pazartesi günü incelemeye gelerek stadyum hakkında net bir karar vermesi bekleniyor.

2017 yılında ilk kazmanın vurulduğu Ordu Stadyumu’nun 180 günde tamamlanması beklenirken aradan geçen 5 yılın ardından henüz açılış yapılmadı. Son üç futbol sezonunun başında açılacağı konusunda büyük reklamların yapıldığı ancak açılışı her geçen gün eksikleri ile ertelendiği Ordu Stadyumu konusunda geçici kabulun verileceği ve ekibin Pazartesi günü kontrole geleceği öğrenildi.

Stadyumun Ordu 19 Eylül Stadyumu gibi Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne değil direkt olarak Gençlik ve Spor Bakanlığını’na ait olmasından dolayı, bakanlık yetkililerinin raporlarının olumsuz olduğu ve eksiklerin tamamlanması için süre verilmişti. Özellikle zemin altyapısı konusunda büyük sıkıntıların olduğu ve müteahhit firma ile Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasındaki anlaşmazlıktan dolayı sorunların büyüdüğü söylentileri ayyuka çıkmıştı.

Pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelecek heyet onay verirse yeni stadyumda maçlar oynanabilecek. Ordu Stadyumu’nda 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün maçlarını yapacağı biliniyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!