• Mart 10, 2020
  • No Comment
  • 61

Güreş ve Judo’da Başarılar Geldi !

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü judo ve güreşte yeni bir başarıya imza attı. Erzincan’da düzenlenen güreş müsabakalarında Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı…

 Güreş ve Judo’da Başarılar Geldi !

Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü judo ve güreşte yeni bir başarıya imza attı. Erzincan’da düzenlenen güreş müsabakalarında Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı elde eden Büyükşehir Sporcuları judo branşında ise Karaman’da ki finallerde ilimizi temsil edecek.

Güreş Federasyonunun organize ettiği Yıldız Erkekler Serbest Güreş Grup Müsabakaları sona erdi. Erzincan ilinde 419 sporcunun katılımı ile gerçekleşen mücadeleler sonrasında Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübünün 6 sporcusu dereceye girerken Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Grup müsabakaları sonrasında 60 kg Furkan Ertürk Gümüş, 60 kg Bekir Usanç Bronz, 92 kg Cengizhan Gür bronz madalya kazanırken, 45 kg’da Ö. Faruk Ebrem beşinci, 48 kg’da Mert Sarı beşinci ve 65 kg Doğukan Kurugan onuncu oldu. Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyespor Kulübü Judo Takımı Samsun ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızları Yarı Final Müsabakası’nda kızlarda ve erkeklerde takım halinde birinciliği elde etti. Elde ettikleri derece ile 4-5 Nisan 2020 tarihlerinde Karaman ilinde düzenlenecek olan Anadolu Yıldızları Ligi Final Müsabakalarını gitmeye hak kazanan Büyükşehirin judo takımı şu isimlerden oluşuyor:

ERKEKLERDE

34 kg’da Mert TANAY ikinci
42 kg’da Arda AŞIK üçüncü
46 kg’da Galip YILMAZ birinci
50 kg’da Berkay BAŞAR ikinci

KIZLARDA

40 kg’da Esmanur DAMAR birinci
52 kg’da Dilan ÇELİK üçüncü
63 kg’da Öykü GÜL üçüncü

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. M. Hilmi Güler elde edilen başarılardan dolayı tüm sporcuları, antrenörleri ve yöneticileri tebrik ederken finallerde başarı diledi. Başkan Güler sporun her branşına destek olduklarına vurgu yaparken, “Destek bizden, başarı onlardan. Büyükşehirspor Kulübü olarak çıktığımız her mücadelede dereceler alıyoruz. Alınan başarılar bizleri gururlandırıyor. Sporcularımızın başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir