• Mayıs 31, 2019
  • No Comment
  • 26

Güreşcilerden Madalya Sözü !

Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı’nın Milli Sporcuları…

 Güreşcilerden Madalya Sözü !

Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olan Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı’nın Milli Sporcuları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti. Başkan Güler milli sporculardan dünya şampiyonasından madalya kazanarak döneceklerine dair söz aldı.

Sporcuları tebrik eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da sporun gelişmesi ve başarılı sporcuların yetiştirilmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

“Ordu’nun spor Ar-Gesi olsun”

Ordu’da sporun daha akademik bir yapıya kavuşması adına nelerin yapılabileceğini değerlendiren Başkan Güler, “Ordu’muzun böyle müstesna gençlere ihtiyacı vardı. Burada sadece ahlaklı değil, aynı zamanda hem kuvvetli hem de erdemli insanları arıyoruz. Erdemin içinde bütün güzel özellikler var. Mertlik, dürüstlük, şeffaflık, tutarlılık bunların hepsi bu kavramın içerisinde. İnşallah bunları birlikte gerçekleştiririz. Çünkü başarı ahlaklı ve erdemli olunca anlam kazanıyor. Sizin branşınız aynı zamanda ferdi sporlar içerisinde yer alıyor. Türkiye’de ferdi sporda yeni bir uygulama olarak takım hareketi nasıl oluşabilir. Türkiye’de bunlarla ilgili bir şey oluşturalım. Ordu’nun spor Ar-Gesi olsun bu. Ferdi spor acaba birlikte bir spora dönüşebilir mi? Mesela e-spor diye bir şey var. E-sporda aynı zamanda taktik de geliştiriyorsunuz. E-sporla güreşi taktik açısından nasıl uydurabiliriz? Ordu’da akademik bir yapıya nasıl gidebiliriz? Ordu’daki bu başarıyı biraz daha akademik, daha bilimsel olarak geliştirebilir miyiz?” dedi.

“Çok yol kat ettik”

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Kara iseOrdu Büyükşehir Spor Kulübü hakkında bilgilendirmede bulunarak,“Başta amatör ve olimpik branşlarda başarılı olmak adına Ordu BüyükşehirSpor Kulübü 2 yıl önce kuruldu. Kulübümüz kurulalı 2 yıl olmasına rağmen bu süreçte çok yol kat ettik. Alt yapı yeni başlamasına rağmen bu sene çıkmış olduğumuz müsabakalarda grekoromen stilde takım halinde Türkiye şampiyonu, serbest stilde de takım halinde Türkiye 2. si olduk. Ordu’da geçmişte bu branşta şampiyon güreşçilerimiz çıktı. Bundan sonraki süreçte sizin de desteklerinizle Ordu’dan şampiyon sporcu çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Avrupa Şampiyonasında başarılı olup madalya almaya hak kazanan sporcular, 29 Temmuz- 04 Ağustos 2019 tarihleri arasında Bulgaristan’da düzenlenecek olan Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Dünya Güreş Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecekler.

Ayrıca Türkiye Güreş Federasyonunun 2018 – 2019 faaliyet programında yer alan Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Şampiyonalarda yurt içi ve yurt dışı başarı kazanan 5 serbest ve 3 grekoromen stil sporcu 17 – 23 Haziran 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Faenza şehrinde yapılacak olan Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Avrupa Şampiyonasına katılacaklar.

2018 yılında 10 serbest ve grekoromen stil güreş müsabakalarında 12 Altın, 10 Gümüş ve 15 Bronz madalya kazanan serbest ve grekoromen stil güreş takımı, 2019 yılında katılmış olduğu 17 serbest ve grekoromen stil güreş müsabakalarında 34 Altın, 25 Gümüş ve 38 Bronz madalya kazandı.

Tevfik kul/ Ordu Hayat

Related post

Ordu Büyükşehir Belediyespor Deplasmanda Kayıp 68-51

Ordu Büyükşehir Belediyespor Deplasmanda Kayıp 68-51

Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, Süper Ligin 6.hafta maçında deplasmanda karşı karşıya geldiği maçta TSK Rehberlik Merkezi’ne 68-51…
Engelsizler Ordusu Bugün Parkeye Çıkıyor

Engelsizler Ordusu Bugün Parkeye Çıkıyor

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Takımı, bugün saat 14:00’te TSK Rehberlik…
Ordu Büyükşehir Belediyespor, TSK Rehberlik Merkezi Karşısında

Ordu Büyükşehir Belediyespor, TSK Rehberlik Merkezi Karşısında

Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediyespor, ligin 6.hafta maçında deplasmanda TSK Rehberlik Merkezi’nde galibiyet arayacak. 2023-2024…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir