Mayıs 29, 2023

Hakan Ünsal: ”Ordusporlu Birol ve Kubilay Abi ile…”

Profesyonel Futbolcular Derneği Hakan Ünsal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada alt liglerdeki yaşanan yaş kontenjanına tepki gösterirken, geçmiş yıllara döndü.

TPFD Başkanı Hakan Ünsal sosyal medyadan yaptığı açıklamada Amatör Liglerdeki yaş kontenjanına tepki gösterirken, Ordusporlu ağabeylerini örnek verdi. BAL’la ilgili “BAL takımları kadrolarında 1990’dan daha büyük 5 futbolcu bulundurulabilir” maddesinin değişmesi gerektiğini daha öncede TPFD’den yapılan açıklama ile duyuran Hakan Ünsal, bu sefer sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Eski Milli Futbolcu Hakan Ünsal sosyal medyadan ‘Amatör ligde stadların dolu olduğu, üst düzey liglerde oynamış oyuncuların gelip hem amatöre kalite kattığı hemde abilik yaptığı yıllar. Zeminler toprak ama oyuncu kalitesi ateş gibi. Ankaragücü’lü Bülent abi, Orduspor’lu Birol ve Kubilay abi, Galatasaray’lı Metin gibi tecrübeli isimler ve genç yaşımda oynayan ben. Kontenjan mı? Mesele kalite ve yetenekse ne kontenjanı. Ben ve benim gibi oyuncuların oynamasını sağlayan üst yaş sınır kısıtlaması veya kontenjan değildi. Şimdi mi?’ ifadelerini paylaştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!