”Hakem Hataları Bizi Küme Düşürdü”

Mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig’den küme düşen Kabadüz Belediyespor’da, sezonun bitmesinin ardından zehir zemberek açıklamalar yapıldı. Geçtiğimiz sezon başarılı sonuçlar…

 ”Hakem Hataları Bizi Küme Düşürdü”

Mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig’den küme düşen Kabadüz Belediyespor’da, sezonun bitmesinin ardından zehir zemberek açıklamalar yapıldı.

Geçtiğimiz sezon başarılı sonuçlar alan ve 1.Amatör Lig’e yükselen Kabadüz Belediyespor, Ordu 1.Amatör Lig’de sadece 1 sezon kalabildi. Mücadele ettiği B Grubu’nda 10 puan toplayan ve küme düşen Kabadüz Belediyespor’da son hafta oynanan Mesudiyespor maçının ardından açıklamalar yapıldı.

Kabadüz Belediyespor sosyal medya hesabından yapılan açıklamada sezon boyunca oynanan maçlar hakkında zehir zemberek açıklamalar yapıldı. Özellikle hakemlerin isimleri verilerek yapılan açıklamada şu açıklamalar yapıldı.

”Maçın hakemi oyuncularımıza ‘siz kimsiniz lan’ diye hitap ediyor”

Ordu 1.Amatör Ligi’ni bugün oynadığımız Mesudiyespor maçıyla tamamladı. Bir sezon boyunca akıllarda kalan hakem hataları kulübümüz adına damga vurdu. İkinci yarının ilk maçında Perşembespor ile oynadığımız maçta 90+4’de Metin Cebeci hocamızın yardımcı hakemi yarım metre dışarı çıkan topu gol vermesi enteresan. Demirspor’la oynadığımız maçta Mehmet Zahir Sadar maçın hakemi net penaltı ve net kırmızı kartı vermeyerek maçın önüne geçti. Aynı hakem Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü maçındaki kırmızı kartları ve penaltıyı es geçmesi maça damga vurdu. Fatsa Yaşamspor maçının hakemi Haluk Gürsoy, oyuncularımıza ‘siz kimsiniz lan’ diye hitap ediyor. Fatsa Dolunay maçının hakemi Sibel Güngör, yine hatalarıyla maça damga vurdu.

”Tertip Komitesi bu zamana kadar neden sahip çıkmadı”

Bu kadar hataların olduğu bir ligde nasıl mücadele edeceğiz veya bu hataları gören gözlemciler nasıl ve ne şekilde rapor tutuyorlar. Yoksa maç oynanırken çekip gittikleri doğru mu ? Mehmet Şengül, Volkan şeker gibi hakemler çoğalmadığı sürece Ordu amatörü futbol anlamında en alt seviyede ilerler. Fatsa Yaşamspor maçı iki kulübün anlaşması sonucu Perşembe İlçe Sahası’na alınıyor. Sonra tertip komitesi Ordu’da oynanacak maçı soyunma odası yok diyerek Perşembe İlçe stadından alıyor ve bizi Fatsa ilçe Sahası’na gönderiyor. Tertip komitesi bu kadar düşünceliydi de bu zamana kadar depoda, arabada, kapıda soyunan oyunculara neden sahip çıkmadı.

”Şimdi futbolun büyüklerinden biri arar ‘yazıyı kaldırın’ der”

x kulübün hocalarının tertip komitesinde olması ne kadar doğru ? Lig fikstürü, sezonun ilk yarısı, 10 hafta üst üste Karşıyaka tesisleride oynuyoruz ve 5 deplasman takımının olduğu grupta neden ikinci yarı 5 deplasmana gidiyoruz. Bu fikstürler kime göre ayarlanıyor ? Yoksa tertip komiteside bulunan x kulüp hocalarının dediği gibi herşey onların menfaati için mi ? Şimdi bu sorulara asla cevap alamayız. Şimdi futbolun büyüklerinden biri arar ‘yazıyı kaldırın’ der. Siz hepinizsiniz birsiniz, biz Kabadüz Belediyespor ailesiyiz. Birde düştüğümüz için sevinen kulüp yöneticeleri, yüzümüze bari gülmeyin.

SAMET KARADAĞ

Related post

Orduspor – Kabadüz Belediyespor Maçının Raporunu Kim Düzenledi?

Orduspor – Kabadüz Belediyespor Maçının Raporunu Kim Düzenledi?

Tarihi cezaların verildiği Orduspor – Kabadüz Belediyespor karşılaşmasında İl Futbol Disiplin Kurulu ‘müsabakanın hakemi tarafından maç sonu yaşanan ‘kavga‘ olayına ilişkin…
Kabadüz Belediyespor – Orduspor Maçı Sonrasında Tarihi Ceza Kararı

Kabadüz Belediyespor – Orduspor Maçı Sonrasında Tarihi Ceza Kararı

Ordu 1.Amatör Lig’de maç sonu büyük olayların çıktığı Kabadüz Belediyespor ile Orduspor arasındaki maçın cezaları açıklanırken 8 futbolcuya 30 maç men…
Kabadüz Belediyespor Bu Sezon Finali Göremedi

Kabadüz Belediyespor Bu Sezon Finali Göremedi

Ordu 1.Amatör Lig’de son sezonların en başarılı takımlarının başında gelen Kabadüz Belediyespor, bu sezon Play-Off Çeyrek Finali’nden ileriye gidemedi ve bu…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir