Nisan 1, 2023

Orduspor’un, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında Altınordu Belediyespor’a 3-1 mağlup olduğu maçın ardından özellikle karşılaşmanın hakemlerini performansı taraftarları çıldırttı.

Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda Orduspor’un Altınordu Belediyespor’a 3-1 yenildiği maç sonrasında eleştiri okları karşılaşmanın hakemine yöneldi. Karşılaşmayı yöneten Samsun Bölgesi hakemleri Ömür Bozkurt, Samet Kurt ve Burak İlgen, maç içersinde verdikleri ve vermedikleri kararlarla tribündeki taraftarları çileden çıkarttı.

Özellikle Altınordu Belediyespor’da Cemal Kavalcı’ya sarı kart verdikten sonra futbolcunun yaptığı birçok faulde ikinci kartına başvurmayan Ömer Bozkurt, Serkan Eyüpoğlu’nun iki kere ayrı şekilde eliyle temas ettiği pozisyonu Orduspor’un lehine verse bile kart tercihini kullanmadı.

Karşılaşmanın hakemleri Ömür Bozkurt, Samet Kurt ve Burak İlgen’e asıl tepki ise maçın 81.dakikasında geldi. Muhammed Kurt’un ceza sahası içerisine girer girmez yerde kaldığı pozisyonda tereddütsüz penaltı veren Bozkurt’un kararı çok tartışıldı. Verilen penaltı pozisyonunda futbolcular, Kurt’un kendisini yere attığı konusunda itiraz etse bile karar değişmedi.

Maçın bitiş düdüğü ile birlikte ise karşılaşmanın hakem üçlüsü soyunma odasına polis koruması eşliğinde zorla gidebildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!