- Eylül 28, 2023
- No Comment
- 163
Hamit Altıntop: ‘’Yeni Hocamızla Başarabileceğimize İnanıyoruz’’
Türkiye A Milli Takım’da Stefan Kuntz’un yerine göreve getirilen Vincenzo Montella için resmi imza töreni düzenlenirken, TFF Milli Takımlardan Sorumlu…
![Hamit Altıntop: ‘’Yeni Hocamızla Başarabileceğimize İnanıyoruz’’](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/09/Hamit-Altintop.png)
Türkiye A Milli Takım’da Stefan Kuntz’un yerine göreve getirilen Vincenzo Montella için resmi imza töreni düzenlenirken, TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop Almanya’da 2006’da düzenlenen Dünya Kupası’na gidilemediğini ancak bu hayal kırıklığını kısmen de olsa düzeltmek istediklerini söyledi.
Türkiye Futbol Federasyonu’nda Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olduktan sonra Stefan Kunzt’u teknik direktör görevine getirmesi oldukça tartışılam ve 20 maçlık Kuntz yönetiminde de yaptığı açıklamalar her zaman günden olan eski Milli futbolcu Hamit Altıntop, Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşen Montella’nın resmi imza töreninde açıklamalarda bulundu.
TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop yaptığı açıklamada “Başkan Mehmet Büyükekşi liderliğinde yönetim kurulu olarak yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Vincenzo Montella’da karar kıldık. Bu anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum. Hedefimiz Almanya’da yapılacak olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılmak. Oradaki kıymetli Türk vatandaşlarımız ile bir araya gelmek. Yine Almanya’da düzenlenen 2006 Dünya Kupası’na futbolcu olarak katılamamak hayal kırıklığı yaratmıştı. Umarım EURO 2024’e katılarak bu hayal kırıklığını kısmen de olsa telafi edebiliriz. Bunu da yeni hocamızla başarabileceğimize inanıyoruz.” dedi.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, A Milli Takım’ın yeni teknik direktörü Vincenzo Montella ve TFF Yönetim Kurulu Üyeleri katıldığı imza günüde Montella resmen A Milli Takım teknik direktörü oldu.
SAMET KARADAĞ