• Mayıs 15, 2023
  • No Comment
  • 63

Hatay’dan Aday Gösterilen Gökhan Zan, Meclise Giremedi !

Eski Milli Takım futbolcusu Gökhan Zan, Milletvekili adayı gösterildiği Hatay’da partisi İyi Parti’nin sadece bir milletvekili çıkarılmasından dolayı meclise giremedi.…

 Hatay’dan Aday Gösterilen Gökhan Zan, Meclise Giremedi !

Eski Milli Takım futbolcusu Gökhan Zan, Milletvekili adayı gösterildiği Hatay’da partisi İyi Parti’nin sadece bir milletvekili çıkarılmasından dolayı meclise giremedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaptığı yayınlar ve yardımlarla bölgenin sesi olan ve İYİP Hatay 2.sıra milletvekilliğinden aday gösterilen eski futbolcu Gökhan Zan, milletvekili seçilemedi. AKP ve CHP’nin 4’er milletvekili çıkarttığı Hatay’da MHP, TİP ve İYİ Parti 1’er vekil çıkarttı. İYİP Hatay 1. sıradan milletvekili adayı gösterilen Adnan Şefik Çirkin, Meclis’e girdi.

İYİ Parti milletvekili adayı Gökhan Zan seçilemedi. İYİ Parti Hatay’da milletvekili seçimlerinde yüzde 8,17 oy oranı elde etti. Hatay’da 69.359 oy alan İYİ Parti sadece 1 milletvekili çıkarabildi. TBMM’ye gönderilen İYİ Parti milletvekili ise resmi olmayan sonuçlara göre Adnan Şefik Çirkin oldu.

Gökhan Zan gece saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda “Daha sistemde olmayan milyonlarca oy var. Manipülasyon uyguluyorlar, tüm sandıklara itiraz edildi için o sandıklar henüz sayılmadı. İşi bittiye getirmeye ve yıldırmaya çalışacaklar. Bu gece uyumak yok. Geliyor gelmekte olan” ifadelerini kullanmıştı.

SAMET KARADAĞ

Related post

Üç Eski Futbolcu Milletvekilliği İçin Adaylığını Koydu !

Üç Eski Futbolcu Milletvekilliği İçin Adaylığını Koydu !

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği 14 Mayıs seçimleri öncesinde 28.Dönem Milletvekili olma adına Partiler aday listelerini açıklarken bir dönem yeşil sahalarda ter…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir