- Eylül 14, 2023
- No Comment
- 404
Hollanda’da Yetişmişti, Yeni Adresi Orduspor 1967 A.Ş. Oldu
TFF 3.Lig ekiplerinden Orduspor 1967 A.Ş., transferin son anlarında kadrosunu güçlendirmeye devam ederken altyapısını Hollanda’da alan ve Türkiye’de Mondihome Kayserispor’da…
![Hollanda’da Yetişmişti, Yeni Adresi Orduspor 1967 A.Ş. Oldu](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/09/Kursat-Babamoglu.png)
TFF 3.Lig ekiplerinden Orduspor 1967 A.Ş., transferin son anlarında kadrosunu güçlendirmeye devam ederken altyapısını Hollanda’da alan ve Türkiye’de Mondihome Kayserispor’da profesyonel olan orta saha oyuncusu Kürşat Babamoğlu’nu transfer etti.
2023-2024 sezonunun ilk haftasında ligin yeni ekibi Sultanbeyli Belediyespor’a kendi sahasında kötü oyun sonrasında kaybeden Orduspor 1967 A.Ş.’de yeni haftanın hazırlıkları devam ederken, teknik direktör Cüneyt Tiryaki aynı zamanda takımı güçlendirmenin yollarını arıyor. Orduspor 1967 A.Ş. son olarak 2002 doğumlu orta saha oyuncusu Kürşat Babamoğlu’nu kadrosuna kattı.
Hollanda’da dünyaya gelen ve Haaglandia altyapısında futbola başlayan Kürşat Babamoğlu ardından DHC altyapısında transfer olmuştu. 2017-2018 sezonunun devre arasında Mondihome Kayserispor altyapısına transfer olan Babamoğlu, takımda uzun süre kalamadı ve Hollanda’ya dönerek Forum Sport forması giydi. 2002 doğumlu Kürşat, 2021-2022 sezonunda yeniden Mondihome Kayserispor’a dönerken, geçen sezonun başında ise profesyonel olmuştu.
21 yaşındaki Kürşat Babamoğlu yeni sezon öncesinde yeniden Sarı-Kırmızılı ekipten ayrıldı. Kürşat, ilk olarak 68 Aksaray Belediyespor ardından ise Werder Bremen’in ikinci takımla anlaşmaya varmasına rağmen transferin son gününde Orduspor 1967 A.Ş’ye transfer oldu. Türkiye’de profesyonel olarak sahaya çıkmayan Hollanda doğumlu Türk oyuncu, ilk forma giydiği maçta kariyerinde ilk yaşayacak.
SAMET KARADAĞ